poroukkooo

heipparallaa. muistatko minut kun asuin hyryllä 20 vuotta sitten. ajattelin muistako sinä minua vielä. olisi vähän asiaa ei muuta. tiedät kyllä kuka olen.
10489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ooppa vantaalaenen hilijaa! Mee Ristijärven palstalle.

Äänestä
  • Kyllä Vantaallekin on muutettu Hyrynsalmelta....

    Äänestä

  • Kyllä, täällä Vantaalla asustellaan ja asuin 30- vuotta sitten Hyrynsalmella rivitalossa ja muistan kun porot saattoivat oleskella takapihalla. Vieläkö nykyään on samanlaista?

    Äänestä

  • Lappia alkaa hyryltä ku porot vetää jäkhälää.

    Äänestä

  • varmatieto kirjoitti:

    Kyllä Vantaallekin on muutettu Hyrynsalmelta....

    Toivottavasti käyttäytyvät siellä sivistyneemmin kuin vantaalaiset käyttäytyvät täällä Kainuussa.

    Äänestä

  • käytöstavatkin kirjoitti:

    Toivottavasti käyttäytyvät siellä sivistyneemmin kuin vantaalaiset käyttäytyvät täällä Kainuussa.

    Niin, Kainuussa totuuden kertominen on suuri rikos.

    Äänestä

  • Sen varjolla monen vuoden räkyttäminen ja häiriköinti on.

    Äänestä

Nykyään hyryllä voip nähä hamepäällisen poromiehen takapihallaan...

Äänestä
  • Mitenkä niin hamepäällisen?

    Äänestä

Niin, että on hame päällä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peroniusss kirjoitti:

heipparallaa. muistatko minut kun asuin hyryllä 20 vuotta sitten. ajattelin muistako sinä minua vielä. olisi vähän asiaa ei muuta. tiedät kyllä kuka olen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu