Hiekkaharjusta suureen maailmaan

Mystinen numeromies(?), hanuristilerppa, onkopoika, otahanuriinpoju,numerolerppa thainmies, heikkilä68, nitteri, pilleriauttais, taxiterojkl.... multipersoona, "superlahjakkuus" on nykyään myös matkailuyrittäjä. Nykyään hän toimii aktiivisesti kotimaanmatkailun parissa, unohtamatta päänsisäistä googlen avulla suoritettua thaimaan matkailua.

Lerppa-travels on erikoistunut järjestämään varsinkin kesäaikaan kiertoajeluita hiekkaharjussa, matkustaminen tapahtuu Lerppa-travelsin perustajan hanuristilerpan ideologian mukaan pummilla paikallisbusseilla. Kiertoajelun jälkeen seurue kokoontuu boccicseen, jossa kerätään kolehti, jolla ostetaan mahdollisimman monta keskioluttuoppia, piipahdetaan googlen avulla numeromiehen selostamalla kiertoajelulla Pattayalla, (kiitos valkokankaan keksijälle, kaikki mahtuu mukaan!!!),suunnitelmissa on laajentaa googlematkat myös hua hiniin, ongelmaksi on muodostunut kohtee surkeuden vuoksi melko niukka videomateriaali, iltaa jatketaan hanuristilerpan mittavaa ladyboy katalogikokoelmaa selaillen ja lämminhenkisillä kimpparunkuilla seurusteluravintolan wc-tiloissa, josta siirrytään luontevasti häiriköimään muita (mahdollisia) asiakkaita perinteisellä "tarjoo kalja" fraasilla, sekä hörpitään olutta muiden asiakkaiden tuopeista heti, kun siihen mahdollisuus aukenee. Ohjelmistoon kuuluu myös illan isännän, hanuristilerpan epävireisen kitaransoiton ja kotikutoisen ladyboi-asusteen säestämä nuotin vierestä esittämä "aikuinen nainen", Illan isäntä myös pitää kuvitteellisen esitelmän "NASA:n" lukuun muka tekemistään töistä (tämä aiheuttaa tahattomia naurunhörähdyksiä keskiolutpöhnäisessä kuulijakunnassa), josta luontevasti siirtyy kehuskelemaan olevansa sotilasarvoltaan peräti majuri oikein insinööri sellainen (tässä kohtaa, niilä jotka olivat lerpan kanssa samaan aikaan kutsunnoissa, ja jotka tietävät että lääkäri passitti lerpan kotiin jo ovelta c-papereiden kera, karkaa huutonaurun ohella pikkuisen kitkerää yrjöä suuhun), unohtamatta väliin kertoilla "asiantuntevasti" (siis tietämättä hevonvittua) Pattayan ostos- ja majoituspaikoista. Illan viimeisenä ohjelmanumerona, valomerkin jälkeen on riidanhaasto hiekkaharjulaisittain nakkikopin jonossa, josta poikkeuksetta on seurauksena nolo selkäsauna, tähän ohjelmanumeroon osallistuu yleensä vain lerppa itse, sillä muilla googlematkaajilla on edes saman verran älliä päässään kuin hevosella ja he tajuavat hipsiä vähin äänin kotiin yörunkulle.

Joskus, mutta äärimmäisen harvoin (koska joku raja se on sika-amaliallakin, toisinaan on tarpeeksi kova känni) verinenäistä sankariamme lohduttaa toinen kokenut mielikuvitus/google-matkailija, "lievästi" ylipainoinen yksinhuoltajaäiti (gambialaisen ylikonemestarin jäljiltä) Sika-Amalia.

https://www.nauris.fi/l/11288.jpg
899
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyseessä lienee tämä sama lento kapteeninakin kuuluisuutta(ammatin valehtelemisesta) saanut törkylerpaksi kutsuttu vajakki?

Hänestä on palstoilla lukuisia tosikertomuksia, tässä yksi:


Herra alisotamies lerppa, joka ainoaa alaistansa(vanha äitee, Sika-Amalia) käskyttää itseään majuriksi kutsumaan, harrastaa tuota yksinpuhelua jatkuvasti, aikaisesta aamusta myöhään iltaan, mutta se on elähtäneiden saunamajurien tapa.
Hienoa, että olemme tänne Suomi 24/Thaimaa/Pattaya palstalle saaneet, etten sanoisi vetäjäksi, noinkin ansioituneen kolmannen luokan nostoväkeen kuuluneen entisen armeijakarkurin, jolla on todella suuri henkilökohtainen kokemus armeijan kurinpitojärjestelmästä, lukuisien putkareissujen ja yp:n ansiosta.
Älkäämme välittäkö siitä, että hänen opintiensä ja oikeinkirjoitustaitonsa saavuttivat huippunsa jo varhaisessa iässä, saatuaan potkut apukoulusta, kolmannen kerran, luokalle jäätyään.
Kuten olette havainneet hän kaikesta huolimatta, vaikka oikeinkirjoitustaito puuttuu täysin, aikaansa uhraamatta, päivittäin suorittaa pyhän sotavelvollisuutensa, kirjoittamalla kaikkea saastaa, mitä netin syövereistä löytää ja esiintyen sadoilla eri nimimerkeillä meille.
Dissosiatiivinen identiteettihäiriönsä (engl. dissociative identity disorder, DID, "monipersoonahäiriö" tai "sivupersoonahäiriö") on dissosiaatiohäiriöistä monimutkaisin eikä enää ole lukuisien lääkärien kertoman mukaan hallinnassa ja parannettavissa.

Äänestä
  • Jaksoit resuperse odottaa tarkalleen tunnin että vastasit omaan viestiksi... Reppana.

    Äänestä

  • 76575675678 kirjoitti:

    Jaksoit resuperse odottaa tarkalleen tunnin että vastasit omaan viestiksi... Reppana.

    törkylerppa erehdyit, paljon, todella paljon, sinusta kirjoittajia löytyy lukuisi, minun lisäkseni...

    Äänestä

  • Tuskin tai ihan vapaasti, resuperse.

    Äänestä

  • 76575675678 kirjoitti:

    Tuskin tai ihan vapaasti, resuperse.

    Niin se tämäkin päivä jälleen avautui lerpan ystävällismielisellä ja kanssaihmisiä kunnioittavalla aloituksella...

    Hänellä sitä, tuota sielunkauneutta aina löytyy lämminhenkisistä vastauksistaan!

    Voiko kauniimmin sanoin enää päivää aloittaa?

    "Tyylikkäällä" kerronnallaan yrittää uskotella kirjoittelevansa totuuden, vain totuuden, mitään siitä poisottamatta ja mitään siihen lisäämättä!

    Uskokoon ken haluaa...

    Dissosiatiivinen identiteettihäiriönsä (engl. dissociative identity disorder, DID, "monipersoonahäiriö" tai "sivupersoonahäiriö") on dissosiaatiohäiriöistä monimutkaisin eikä enää ole lukuisien lääkärien kertoman mukaan hallinnassa ja parannettavissa.

    Hui Hailaiset aloittivat jo aiemmin tyhmät puheensa ja nyt yhdessä Lerppaharjulaisten kanssa, viihdyttävät meitä kauheimmilla kirjoituksillaan, ylpeillen saannoksistaan palstoilla ja kuvitellen Hui Hain nousevan tällä tavoin uuteen kukoistavaan nousuun, mutta toivotonta on taistelunsa...

    Don Quijoten tavoin Hui Hailaiset yrittävät Lerppaharjun Sancho Panzat apunaan kiivetä matkailupalstojen valtiaiksi, hävyttömillä puheillaan, mutta toisin on käynyt! Vähäinenkin arvostus Hui Haita kohtaan on kansan silmissä kadonnut ja niinpä heidän arvostuksensa on nostanut viihtyisän ja rauhallisen Pattayan, Thaimaan helmen, matkailun kärkeen, paikkaan, joka sille luontojaan kuuluukin.

    Äänestä

  • Resuperse sinulla ei todellakaan ole halot liiterissä kuivimmista päästä, reppana.

    Äänestä

  • Nyt kun lerpan mielikuvituksessa jo talotkin vajoaa mereen Pattayalla kuin Atlantis, niin nyt se jauhaa sitä muutaman päivän, venyttelee velttoa kyrpäänsä, googlaa uutisia, vääristelee ne ja keksii siihen lapinlisät päälle ja sitten alkaa kaikki alusta: -Miljoonat rotat, pedofiilit, diabetespallomahat, rikollisuus jne jne jne...

    Tuo pelle on kuin vanha ja samaa levyä toistava gramofoni. Samoista aiheista kymmeniä aloituksia vuodessa ja sitten ihan itse komppaa niitä. Uskomattoman hurja lentäjäupseeri ja matkailutarinoiden erikoismies.

    Äänestä

  • Resuperse sinun mielenterveytesi tässä vajoaa jatkuvasti, jos osaisit lukea ja ymmärtäisit lukemaasi tietäisit että rattayan rannan ongelmista on kirjoitettu jo vuosia,

    on yleisessä tiedossa että lähes kaikki rakennukset on huonossa kunnossa, rakennuksissa on kosteusvaurioita kantavissa rakenteissa, jos moiset talot olisi suomessa, ne olisi kaikki käyttökiellossa, olleet vuosia.

    Thaimaassa harvemmin viitsitään edes korjata vanhaa, koska halvemmaksi tulee rakentaa uusi, rakennuksilla ei Thaimaassa ole juurikaan arvoa, mutta tontilla on, ja siksi ulkomaalainen ei sitä voi omistaa...

    Ainoat terveet rakenteet on viime vuosikymmenen jälkeen perusteiltaan kokonaan uudelleen rakennetut talot, mutta esim secondroadilla on taloja vielä käytössä jotka on purkukuntoisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkailukausialkaa kirjoitti:

Mystinen numeromies(?), hanuristilerppa, onkopoika, otahanuriinpoju,numerolerppa thainmies, heikkilä68, nitteri, pilleriauttais, taxiterojkl.... multipersoona, "superlahjakkuus" on nykyään myös matkailuyrittäjä. Nykyään hän toimii aktiivisesti kotimaanmatkailun parissa, unohtamatta päänsisäistä googlen avulla suoritettua thaimaan matkailua.

Lerppa-travels on erikoistunut järjestämään varsinkin kesäaikaan kiertoajeluita hiekkaharjussa, matkustaminen tapahtuu Lerppa-travelsin perustajan hanuristilerpan ideologian mukaan pummilla paikallisbusseilla. Kiertoajelun jälkeen seurue kokoontuu boccicseen, jossa kerätään kolehti, jolla ostetaan mahdollisimman monta keskioluttuoppia, piipahdetaan googlen avulla numeromiehen selostamalla kiertoajelulla Pattayalla, (kiitos valkokankaan keksijälle, kaikki mahtuu mukaan!!!),suunnitelmissa on laajentaa googlematkat myös hua hiniin, ongelmaksi on muodostunut kohtee surkeuden vuoksi melko niukka videomateriaali, iltaa jatketaan hanuristilerpan mittavaa ladyboy katalogikokoelmaa selaillen ja lämminhenkisillä kimpparunkuilla seurusteluravintolan wc-tiloissa, josta siirrytään luontevasti häiriköimään muita (mahdollisia) asiakkaita perinteisellä "tarjoo kalja" fraasilla, sekä hörpitään olutta muiden asiakkaiden tuopeista heti, kun siihen mahdollisuus aukenee. Ohjelmistoon kuuluu myös illan isännän, hanuristilerpan epävireisen kitaransoiton ja kotikutoisen ladyboi-asusteen säestämä nuotin vierestä esittämä "aikuinen nainen", Illan isäntä myös pitää kuvitteellisen esitelmän "NASA:n" lukuun muka tekemistään töistä (tämä aiheuttaa tahattomia naurunhörähdyksiä keskiolutpöhnäisessä kuulijakunnassa), josta luontevasti siirtyy kehuskelemaan olevansa sotilasarvoltaan peräti majuri oikein insinööri sellainen (tässä kohtaa, niilä jotka olivat lerpan kanssa samaan aikaan kutsunnoissa, ja jotka tietävät että lääkäri passitti lerpan kotiin jo ovelta c-papereiden kera, karkaa huutonaurun ohella pikkuisen kitkerää yrjöä suuhun), unohtamatta väliin kertoilla "asiantuntevasti" (siis tietämättä hevonvittua) Pattayan ostos- ja majoituspaikoista. Illan viimeisenä ohjelmanumerona, valomerkin jälkeen on riidanhaasto hiekkaharjulaisittain nakkikopin jonossa, josta poikkeuksetta on seurauksena nolo selkäsauna, tähän ohjelmanumeroon osallistuu yleensä vain lerppa itse, sillä muilla googlematkaajilla on edes saman verran älliä päässään kuin hevosella ja he tajuavat hipsiä vähin äänin kotiin yörunkulle.

Joskus, mutta äärimmäisen harvoin (koska joku raja se on sika-amaliallakin, toisinaan on tarpeeksi kova känni) verinenäistä sankariamme lohduttaa toinen kokenut mielikuvitus/google-matkailija, "lievästi" ylipainoinen yksinhuoltajaäiti (gambialaisen ylikonemestarin jäljiltä) Sika-Amalia.

https://www.nauris.fi/l/11288.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu