Käymme vaimoni kanssa kerran päivässä syömässä ravintolassa. Paljonko tippiä pitää antaa, vai eikö mitään?
Pitääkö kaikille antaa tippiä jotka sitä ruinaavat? Vaimo osti kumiankan kovan tinkaamisen jälkeen ja sitten se höhlä antoi tippinä sen mitä tinkasi.
Minä siitä sanoin ja se murjotti koko illan.
Pitääkö kaikille antaa tippiä jotka sitä ruinaavat? Vaimo osti kumiankan kovan tinkaamisen jälkeen ja sitten se höhlä antoi tippinä sen mitä tinkasi.
Minä siitä sanoin ja se murjotti koko illan.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei kannata osallistua ollenkaan niihin yrittäjälle kuuluviin palkanmaksuihin, joita ei jo ole sisällytetty palveluiden tai tuotteiden hintoihin. Piste. Eri asia on kun saat aivan oikeasti hyvää palvelua. Harvoin saat tipin arvoista. Käsi ojossa ollaan kyllä joka paikassa.
Rahankiilto häijyissä silmissään kiiltelee kaikilla viiksivalluilla kun ohi kävelee. Ei siinä ajatustenlukija tarvitse olla huomatakseen että saalistajia ovat joka ikinen. Kaikki katselevat sillä silmällä että miten saisi noiltakin huijattua tai varastettua rahat.
AFDn ohjeistus on kyllä ollut, ettei tippiä, mutta minusta se on väärin. Hyvästä palvelusta (ei kumiankoista) maksetaan tippiä, huonosta ei.
Tippaa samoin kuin suomessa
Seittemän liiraa on ihan jees peräkammariin.
Älkää jumalauta opettako noita paskahousuja liian hyviin hankkeisiin!
Turkkilaisen keskipalkka on alle 900 euro kuukaudessa:
http://hommaforum.org/index.php?topic=93370.0