Seksuaalisuus pilalla häpyhuulileikkauksen jälkeen

wonderingr

Onko kenelläkään kokemusta siitä, että seksuaalisuus meni pilalle häpyhuulileikkauksen jälkeen? Ja tehtiinkö leikkaus sinulle esteettisistä vai terveydellisistä syistä?

3

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kghfgdsgd

      Jos olet itseäsi yksityisellä leikkauttanut, niin tuskinpa paljoa varoittelivat turhan toimenpiteen riskeistä? Häppäritä ovat paikka, johon päivä ei paista. Kaikki kuvamateriaali on kuvakäsiteltyä tai pornotähdet leikeltyjä. Eli leikkauksiin menevät naiset eivät edes tiedä, miltä normaali naisen alapää näyttää. Magaluokan kusetusta kaikki leikkaukset siis. Aika harvoin häpyhuulissa on todellista leikkausta vaativaa vikaa. Itse säästäisin leikkaukset myöhemmälle iälle, jolloin voi olla jo todellisia terveydellisiä tarpeita, kuten erilaiset laskeumat. Kun aina todellista tarvettakaan ei leikata julkisella.

    • olisipitänytvaroittaa

      Vastustan naisten ympärileikkausta ja sukuelinten silpomista. Kehitysmaissa saadaan vähä vähältä tilannetta paremmaksi ja täällä mennään leikkaukseen usein turhaan. Leikkauksessa on aina mahdollista, että kaikki ei toimi, kuten toivotaan.

    • nimmetö

      Vika taitaa olla nyt pikemminkin korvien välissä kuin haarojen välissä. Seksuaalisuus nimittäin lähtee sieltä korvien välistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      92
      1997
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1470
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1259
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      69
      1090
    5. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      222
      1052
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1044
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      962
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      236
      917
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      896
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      881
    Aihe