Onks tietoo?

TiedostaKiitollinen

Äärettömän pitkäveteisen kummitustarinan - HERO:lta tulevan Nainen mustissa (pääosassa Daniel Radcliffe) - innoittamana ryhdyin pohtimaan kummituksia ja kummitustarinoita noin yleensä.

Itselläni on ollut laajatkin kokemukseni nk. kummitusilmiöistä, mutta ei yhtä ainutta tuontapaistakaan kuin tyypillisessä kummitus-kauhukertomuksessa kuvataan.

Jossain hämärässä tuijottelevia murhattuja ihmisiä, yhtäkkiä seläntakana seisova kammotus. Puhumattakaan uhrejaan vaanivista variksenpelättimistä.

Ihan kohteliaimmin tiedustelen, jos kellä on aitoja kummituskokemuksia, lyökö ne laudalta tyypilliset kauhutarinat, vai ovatko olleet matalamman profiilin veikkoja?

2

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ApuTarvitsijalle

      Kummituskokemukset riippuu nähdäkseni paljon ihmisen "herkkyydestä"... Siitä ei tosin ota selvää mikä on herkkyyttä ja mikä harhaisuutta. Pahimmat kummituskokemukset kuulisi varmasti mielisairaaloiden suljetulta osastolta, mutta voi niitä tervekin saada. Vaikuttavana asiana on miten selittää asioita itselleen. Jonkun harhat voi olla ihan oman mielen luomaa. Jos niistä haluaa eroon, pitää kehittää positiivista energiaa. Sen voi tehdä samalla vaivalla kuin negatiivisenkin ajattelun. Seuraukset on positiivisempia. Voit valita paremmin mihin uskot ja muutat samalla ajatuksesi ja elämäsi. Uskotko?

      Jos on voimakasta "psyykkistä" häiriötä ja synkät pilvet erityisesti, niin voit korjata tilanteen laittamalla tämän linkin Hawaijilaisen rukouksen soimaan hiljaisella kaiuttimesta. Se vaikuttaa hitaasti ajatuksiisi ja tunteisiisi hyvällä tavalla. Kokeilin kerran ja se toimi hyvin. Se luo erittäin hyvän puskurin kaikenlaisille negatiivisille energioille, ketkä sellaisia kokevat. Ääninauha kestää tunnin. Rukous on neliosainen:

      1. I love you
      2. I'm sorry
      3. Please forgive me
      4. Thank you

      Linkki:
      https://youtu.be/yDJYZXlsASg

      ("Ho'oponopono Affirmation Meditation for forgiveness, reconciliation transformation")

    • Edvin_Sahlberg

      No meillä Sahberg-suvun jäsenillä kummituskokemuksia nettikummituksen toimesta kyllä riittää.
      Sitä en oikein osaa määritellä, lyövätkö ne laudalta tyypilliset kauhutarinat, tai onko nettikummitus "matalamman profiilin" veikko.
      Sillä on kaksi perusominaisuutta : Se toimii yleensä vain Sahlberg-sukuun kuuluvien kimpussa ja on perso alkoholille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      71
      2983
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2604
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2245
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2158
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1966
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1732
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1546
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1497
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1319
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      27
      1308
    Aihe