Moikka,onko tietoa mitä elintarvikkeita saa viedä turkkiin?
En löytänyt netistä sellaista sivustoa missä ne olisi määritelty,tai mikä on käytäntö.
En löytänyt netistä sellaista sivustoa missä ne olisi määritelty,tai mikä on käytäntö.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sianlihaa kannattaa viedä sillä sitä ei siellä kuin säilykkeinä.
Minä olen lisäksi vienyt appalsiineja ja omenia.
Reikäleipä ja Jalostajan hernekeitot ovat myös kova sana.
Turkkiin saa viedä : https://turkkitieto.wordpress.com/hyva-tietaa/turkin-tullisaannot-2/
miksi pitäisi viedä mitään ja jos on tuommoinen pelko että pärjääkö siellä jos ei suomi ruokaa mukana niin pysykää kotona ja mussuttakaa siellä niitä turvallisia suomieväitä on siellä kaupoissa evästä että te nälkään kuole ja niitä eväitä voi hyvin ja turvallisesti syödä tietty suomalainen kahvi jos haluaa kunnon kahvit aamulla .turkissa tullut matkustettua jo kohta 30 vuotta joten kokemusta on ,turhat pelot ja kitinät pois ja rohkeasti matkaan
Mikset muuta tuonne ihanaan muslimimaahan kokonaan niin saat mussuttaa paikallisia eväitä loppuikäsi.
Samalla voit kääntyä muslimiksi ja kuunnella minareettirääyntää polvillasi.
Se on kivaa.
Eikö sitä silitysrautaa saa tuoda pois?
Hookoon sinistä saa viedä vain puolikkaan paketin. Paikallista "kuoretonta" on tarjolla yllin kyllin. Miehetkin tykkäävät nautiskella!
Turkkiin ei tarvitse viedä mitään, kyllä siellä on kaikkea omasta takaa. Ei varsinkaan elintarvikkeita kannata viedä, siellä on tasokasta tarjontaa riittävästi. Ja sitäpaitsi kohtalaisen edullisesti.
Vie kahvipaketti jollekin hotellin siistijälle, siitä hän ilahtuu.
Ei Turkki mikään kehitysmaa ole. Täälläkin komentoijat ajavat paskemilla autoilla kun Turkkilaiset. Siellä ei enää romuja näe liikenteessä kuin hyvin harvoin. Etelän työttömät täällä vikisee.