Linuxia ei kannata asentaa ainakaan uuteen tietokoneeseen. Linuxilla voi vain surffata Firefoxilla netissä ja warettaa. Linuxilla voi toki Vine emulaattorilla koittaa pyöritellä yli 6 vuotta vanhoja PC-pelejä, mutta todella hidas fps ja kaatuilee satnnaisesti varottamatta, eli hermot menee. Linuxilla voi vain warettaa Windowsille ohjelmia ja surffata netissä.
Linux konetta ei pelikäyttöön
Linux_museoon
998
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"Linuxilla voi vain warettaa Windowsille ohjelmia ja surffata netissä."
Jokainen tietysti perustaa näkemyksensä omaan kokemuspohjaan mutta oletko ajatellut että on täällä linux-palstalla itseäsi taitavampia ja kokeneempia, jotka osaavat muutakin. Saatat itsesi vain naurunalaiseksi juttuinesi osaavampiesi edessä.
Kerro edes sinä, mitä muuta sillä Linuxilla voi tehdä, jotta se on käyttöjärjestelmän valintaan ohjaava syy? Olen esittänyt aiemminkin tämän saman kysymyksen teille Linux käyttäjille, mutta vastausta en ole saanut.
Katsopa uudestaan. Siellä avauksessa lukee että nettisuffailu ja warettaminen. Näetkö? Toisen lauseen lopussa lukee Warettaa. Huomaatko nyt?
aloittaja on seppo joka on ollut jo 8 vuotta mielisairas
8-vuotta mielisairas? Olen siis nyt etädiagnosoitu mielisairaaksi.
Mitenkäköhän ja miksi aloittaja Liuxilla warettaa jos Linuxia ei hänen mukaansa voi käyttää kuin nettisurhvailuun?
En wareta itse, mutta kerroin että linux soveltuu Windowsia paremmin warettamiseen. Linuxilla voi warettaa vaikka pelejä Windowsille joka toki on rikollista ja laitonta puuhaa.
Kakaraa ketuttaa skeida windos kun jaksaa tehdä huhaa aloituksia joissa ei ole faktaa yhtään. Ei jaksa edes faktoja tuolla enää esittää kun ei osaa lukea.
Vain henkiseltä kehitykseltään varhaismurkuiksi jämähtäneet harrastaa PC-pelejä, räiskintää varsinkaan.