Flippaskohan

Voisi päätellä että hanhiemo flippas, kun on taas nostanut kaikki ketjunsa ylös. Vai kevätkö saa aikaan tämän, kun linnut tulevat joka tapauksessa sinne lammelle. Sitten saadaan taas lukea kuinka mikäkin sorsa voi huonosti ja hanhet ovat nälkiintyneitä. Talvella taas luetaan kuinka raportit valmistuu ja kumminkaan mitään ei tapahdu. Lopuksi vähän sädettä sitten sen yhen kymmenen ketjua.
797
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Huomenna eli tiistaina on teknisen lautakunnan kokous, jossa asiasta päätetään. -Täytyy yrittää.

Äänestä
  • Mutta outo homma jos niitä "rääkätään" niin miksikäs ne siellä on?

    Äänestä

  • Kun ovat vankilintuja. Korkea aita ympärillä.

    hyvä kysymys

    Äänestä

  • Jos niitä rääkätään, niin miksikäs ne on siellä? Ei eläinsuojelu toimi vai? Se aita taitaa suojella kumminkin niitä.

    Äänestä

  • Ei toimi eläinsuojelu. Ainoa suojelu olisi, ettei tuotaisi sinne.
    Lue raportti, rautalankamalli ja esiin nostamiani ketjuja, äläkä kysy tyhmiä.

    Jos et niistä ymmärrä, on itsessäsi pahasti vikaa.

    Äänestä

  • Lue se ja tämä ja toi. Luettu on ja varmasti moni muukin. Jos ne sun raporttisi on niin hyviä, niin miksi niillä ei ole tähän asiaan vaikutusta? Äläkä rupea tunkemaan mitään stalkki shittii heti. Taitaa olla vaan niin, että linnut ovat ihan standardit täyttävässä ympäristössä ja tuollainen ei pääse vaikuttamaan asiaan.

    Äänestä

  • Olosuhteet ovat olleet huonot jo ennen, kuin olin edes käynyt koko puistossa. Siitähän tämä pari vuotta sitten Kotimaa-lehdessä ollut artikkelikin kertoi vuosien ajan korviini tulleet ihmisten kauhistelut . -Minähän menin sinne viime kesäkuussa katsomaan turvallisuustilannetta, aluksi tarjoudun kustantamaan turvakamerankin sinne, mutta apua---

    Siinä tämäkin nimimerkki vaan esittää luulojaan ja uskomuksiaan, minulla on satoja havaintoja paikan päällä.

    Ei minun raporttini hyvyyksistä tässä ole kyse, eikä minusta, vaan linnuista, olosuhteista ja kaameista ihmisistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Assa-ab kirjoitti:

Voisi päätellä että hanhiemo flippas, kun on taas nostanut kaikki ketjunsa ylös. Vai kevätkö saa aikaan tämän, kun linnut tulevat joka tapauksessa sinne lammelle. Sitten saadaan taas lukea kuinka mikäkin sorsa voi huonosti ja hanhet ovat nälkiintyneitä. Talvella taas luetaan kuinka raportit valmistuu ja kumminkaan mitään ei tapahdu. Lopuksi vähän sädettä sitten sen yhen kymmenen ketjua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu