Luonnonsuojelualue ja sakot

Hei,

sattuuko kukaan tietämään suoralta kädeltä, että millainen rangaistusjärjestelmä koskee ihmisiä, jotka pitävät koiran tahallaan irti luonnonsuojelualueella? Mahtaakohan poliisia lainkaan kiinnostaa säännöllinen koiran irtipito ko. alueilla?
1119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koiranomistajiin ei Suomessa lain koura koskaan yllä. Poliisit ovat täynnä "koiraihmisiä" eikä korppi korpin silmää noki. Viis uhanalaisista eläimistä ja luonnonsuojelualueista. Yksi koira tuhoaa jopa sadan linnun pesät muutamassa minuutissa, kuten tuli todistettua luodolla jossa oli kyltti Luonnonsuojelualue ja maihinnousu kielletty.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Uusiatuttujatavattu kirjoitti:

Hei,

sattuuko kukaan tietämään suoralta kädeltä, että millainen rangaistusjärjestelmä koskee ihmisiä, jotka pitävät koiran tahallaan irti luonnonsuojelualueella? Mahtaakohan poliisia lainkaan kiinnostaa säännöllinen koiran irtipito ko. alueilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu