Joku kuvista instassa, muttei seuraa sua

Kerromullekin

Asun tällä hetkellä ulkomailla ja teen työtä, jossa joudun olemaan tekemisissä somen ja erilaisten ihmisten kanssa. Esimerkkejä seurattavista käyttäjistä ovat tiskijukat.

En vietä kuitenkaan mitään julkista elämää, kuten nää tähdet tekevät. Kaksi näistä maailman luokan tähdistä ovat alkaneet tykkämään kuvistani aina, kun niitä lisäilen edes vaikka hashtagit eivät liittyisi lainkaan musikkiin vaan esim. kuvassa saatan olla mä itse luonnon keskellä tai joku perus luontokuva. Nämä kaksi eivät kuitenkaan seuraa mua takaisin, mutta kuvasta riippumatta tykkäävät niistä. Tiedän että en ole ainoa, jonka kuvista tykätään, mutta tietäen tiskijukkien elämänmenon ja tahdin, mikä on varsin hektistä ja kiireistä aloin miettimään, että miten he ehtivät "kytätä" kuvia ilman, että edes seuraavat ja kuvat liittyvät musiikkiin.

Onko instassa joku uudistus, että pystyt seuraamaan toista vaikka et oikeasti olisi painanut kyseisen käyttäjän seuraa-nappia?

1

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Useimmiten etenkin suosituimmat käyttäjät eivät käytä some-tilejään itse, vaan ovat palkanneet jonkun tähän tehtävään, mikä saattaa selittää ehtimisen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      82
      1635
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      40
      1279
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      87
      976
    4. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      201
      936
    5. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      53
      862
    6. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      853
    7. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      66
      838
    8. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      830
    9. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      34
      784
    10. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      779
    Aihe