Tietääkö kukaan edullista autohitsaria Jkl?nyt olis tarvetta
Auton hitsaajaa
Etsivänä
171475
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Paaliin vaan ruosteläjä!
Kysäseppä hiomo kantaselta
Auton hitsaaja? Eikös ne ole hitsattu jo tehtaalla? Onko perustettu uusi autotehdas?
Olli Hitsaa halvalla . Kipinäkatu 111
Tunnistat kiinteistön kipinäsuihkusta, joka lentää kaarella ikkunasta kadulle.
Soita turolle, puuppolassa hitsaa
Ammattikoululla tulee hyvää jälkeä.
Katsastukseen piti pari paikkaa tehdä, joten vein auton koululle poikien hitsattavaksi. Hyvällä omallatunnolla ajelein katsurille, mutta yllättäin inssi hylkäsi ruostevauriosta ja puuttuvasta katalysaattorista. Pojat eivät olletkaan korjanneet vaurioita, joita lähdin koululle korjauttamaan, vaan olivat varastaneet katin autosta, ilmeisesti tämän sisältävien jalometallien houkuttelemana. Joten kehotan miettimään kaksi kertaa, mikäli kyseistä nyrkkipajaa mietitte, itselleni kyseinen reissu kävi kalliiksi niin taloudellisesti, kuin henkisesti. Jouduin maksamaan korjauksen ammattikoululle vaikka kerroin varsin tarkasti luokanohjaajalle väärinkäytöksestä. Jäin tapauksen seurauksesta pitkälle sairaslomalle, joka johti kipulääkekierteeseen. Nyt tuntuu että en saa mistään oikeutta, vaikka minä olen joutunut petoksen uhriksi. Pakkohoitoon koittivat ohjata, kun kävin jo seitsemättä kertaa katsatusasemalla todistelemassa, että se oli ammattikoulun vika, että ruostevaurioita ei oltu korjattu. Työnantajani soitti viime viikolla ettei minun tarvitsisi enää tulla töihin.Sain potkut! Näin kohdellaan 23 vuotiasta miestä joka on suorittanut elämän työnsä postilla! Pitkä ura takana, heti siviilipalveluksen jälkeen postille värväydyin ja vannoin uskollisuutta ja vaalin postisalaisuutta henkeen ja vereen! Hyvin pienestä voi yhden pienen ihmiselämän tuhota. Ehkä tapauksen myötä kasvan vahvemmaksi, kauniimmaksi. Jaksuhaleja kaikille kohtalotovereille, jotka ovat tulleet kaltoinkohdelluiksi!
Voi on todella kurjaa kuulla, että sinulle on tuollaista käynyt :( Nyt neuvoisin sinua palaamaan rehtorin luokse hieman apujoukkojen kanssa ja tehdä hänelle selväksi että he ovat tehneet virheen ja myöntävät sen kirjaimellisesti. Sen jälkeen voisitte käydä tämän katsastusmiehen luona etsimässä vastausta hylkäyspäätökseen, jossa saisitte varmasti myös tuoretta kahvia ja marjapiirakkaa :) Sitten on vuorossa työnantaja joka tietää sinua jo odottaa, siellä kampaviinerit ja suklaalaatikot jo tarjolle laitettuna vierailuasi varten. Ja nyt kun olet taas työtön voisit samalla ehdottaa työnantajalle työharjoittelusta tai palkkatukityöstä jos TE-toimistolla olisi määrärahat vielä sukanvarressa tallella :) Siis näin on päiväsi taas saatu uusille urille ja nokka kohti valoisaa tulevaisuutta. Ole hyvä, ei tarvitse kiittää! Ei, Ei, siis todellakaan ei tarvitse kiittää!
kirjoita Kalelle keskustassa korjaa ja hitsaa
Seppälän prismassa tuulikaapin manne hitsaa kempin invertterilla sun pakoputken tukkoon!
Tero Syvänoro 040 7660 913
p.s hitsasi pösöstäni pari vuotta sitten tosi hankalan paikkauskohdan ja edullisesti...
Jos ei kiire ole,niin sitten.Voi pikku remontti viedä parikin vuotta tällä sepällä.Ja auto olla lopulta huonommassa kunnossa,kuin ennen remonttia.
Mitään muita autoja ei tartte hitsata paitsi saksalaisia romuja kuten volkari, mersu, bemari ja audi, täysiä pas*koja. Japsit, Italialaiset ja Ranskalaiset parhaita, eivät heti ruostu
Hitsautin autoni Prospeedillä Heinämäessä. Palvelu oli hyvin joustavaa ja maalaisjärkistä (esim. ei turhaan tilattu uusia kalliita osia jos vanhaa pystyi fiksailemaan) ja auto meni katsastuksesta läpi sen jälkeen joten minulle jäi hyvä mieli siitä. Hintoja en ole vertaillut joten siitä en osaa sanoa. Luulisin että on hinnoiltaankin kilpailukykyinen.
Mie hitsasin ite, karmeen näkönen jäläki tuli mutta eepä tuo haettoo kun on vanaha romu. Katsastusmies löysi vielä yhen reiän kynnyskotelosta toiselta puolen mutta päästi läpi, sano että hitsaa seuraavaan katsastukseen. Pluskatsastus on hyvä!
Tumppuhitsareita löytys tiälä koko joukko. Eikä maksa palijo.