Miten Auer

murhasi. kertokaa hei miten se meni silleen lyhyesti ja kansantajuisesti ja miksei ollu yhtään veressä ku poliisit tuli. ja sitte kertokaa että jos oli murhaaja niin miksi veitsestä ei löydy auerin hajujälkeä joka pitäisi löytyä jos on ollu se veitsi kädessä.
25224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Mene lääkärille, sinulla on selvästi dementia. Paita oli vaihdettu ja joka paikassahan siellä on auerskan hajua ollut.

Äänestä
  • Missä on alkuperäinen paita? Sellainen verinen paita? Ei ollut hajuja veitsessä. Miksei ollut. Kerro. Missä kaikkialla oli hajuja. Ihanko joka paikassa? Eikö muiden hajuja ollenkaan? Miksei ollut veitsessä hajuja? Miksei?

    Äänestä

  • ameeluu kirjoitti:

    Missä on alkuperäinen paita? Sellainen verinen paita? Ei ollut hajuja veitsessä. Miksei ollut. Kerro. Missä kaikkialla oli hajuja. Ihanko joka paikassa? Eikö muiden hajuja ollenkaan? Miksei ollut veitsessä hajuja? Miksei?

    Miksi helvetissä auerskan tai kenenkään perheen jäsenen hajuja olisi edes etsitty kun sitä oli joka paikassa, eikä joutenlahti edes sallinut auerskan osuuden tutkimista. Mihin auerska piilotti Jukan kengät, siellä oli varmaan paitakin tai ehkä vei roskiin kun sekin tutkittiin vain päältä. Ihmettelisit enenminkin miksei ulkopuolisesta ollut hiukkastakaan DNA:ta, ei hajua, ei ääntä, ei mitään.

    Äänestä

Lattialla ollut veitsi oli hämäystä.

Äänestä

Antiannelistien mukaan Anneli toimi yhteistyössä tyttärensä Amandan kanssa Amandan toteuttaessa hirmutyötä 9-vuoden ikäisenä ja tähän antiannelistit uskoo.

Äänestä
  • Paskapuhetta. Ei kaikki, kuten esim. minä, usko tuohon!

    Äänestä

  • Tosi rohkea tyttö kun hiippaili asunnossa edestakaisin vaikka hirmuinen poltergeist, ei menninkäinen eikä jättiläinen, riehui siellä tökkimässä Jukkaa veitsellä ja ajoi auerskaa takaa loikkien parilla askeleella huoneen poikki. Oli tytölle näkymätön paitsi kun liiteli ikkunasta taivaalle, sitä ennen syöksi tulenlieskoja suustaan puhaltaen verilammikot kuiviksi ja tähän annulistit uskoo. Tyttökin vaikka tiesi äitinsä rikkoneen ikkunan jo tunteja aikaisemmin.

    Äänestä

  • Antiannelistien pääkopassa voi kehittyä vaikka minkäläisiä tarinoita ja kaiken lisäksi he vielä uskovat että ne on totta. Päättäkää antiannelistit jo kuka sen surman teki?

    Äänestä

  • Annelistit-paskaa kirjoitti:

    Paskapuhetta. Ei kaikki, kuten esim. minä, usko tuohon!

    Sinähän uskot ihmeäänityksiin ja otsadildoihin!
    Kjäh.

    Äänestä

  • Mr.Kjäh kirjoitti:

    Sinähän uskot ihmeäänityksiin ja otsadildoihin!
    Kjäh.

    Juuri noihin EN usko. Get your facts straight.

    Äänestä

  • Hahahahahaa kirjoitti:

    Juuri noihin EN usko. Get your facts straight.

    Uskot kuitenkin siihen, että Anneli lavasti itsensä syylliseksi!

    Äänestä

  • Hahahahahaa kirjoitti:

    Juuri noihin EN usko. Get your facts straight.

    Uskot otsadiltoihin ja Auerin kolmen lapsen sepittämiin tarinoihin.

    Äänestä

  • Mr.Kjäh kirjoitti:

    Uskot kuitenkin siihen, että Anneli lavasti itsensä syylliseksi!

    En usko.

    Äänestä

  • Juurinoihinuskot kirjoitti:

    Uskot otsadiltoihin ja Auerin kolmen lapsen sepittämiin tarinoihin.

    En usko lsh-caseen.

    Äänestä

  • Idiooteille kirjoitti:

    Antiannelistien pääkopassa voi kehittyä vaikka minkäläisiä tarinoita ja kaiken lisäksi he vielä uskovat että ne on totta. Päättäkää antiannelistit jo kuka sen surman teki?

    Yritetään olla avuliaita ja tarjota vaihtoehtoja murhaajaksi kun ette näytä itse keksivän. On tarjottu kaikkia yliluonnolliset kyvyt omaavia, mutta eihän teille mikään kelpaa, ei uhfomies, joulupukki, katto kassinen, näkymätön mies, teräsmies, hämähäkkimies, eikä taida poltergeistkaan kevata, tyttö sulki jo pois jättiläisen ja menninkäisen. Yrittäkää nyt päättää mikä satuolento se on jos ei kerran auerska.

    Äänestä

Jos toimittajat olisivat tehneet kotityönsä, kansalla olisi koko jutusta aivan eri käsitys. Toimittajien hurmosliike ilman faktoja.

http://www.mikkoniskasaari.fi/node/235

Äänestä

Kysymyksesi oli alusta pitäen johdatteleva "miten Auer murhasi" ja jätit tarkoituksella kysymysmerkin pois aloituksessa. Ei Anneli ole ketään murhannut.

Äänestä
  • Liian lievä ilmaisu, kidutusmurhahan tuo oli, yli tunnin auerska kidutti.

    Äänestä

  • Ja kaiken lisäksi vielä kidutti lapsiaan.

    Äänestä

Jos poliisit olisivat tehneet alkututkinnan kunnolla... mutta heitä johdettiin tahallaan harhaan valehtelemalla. Myöhemmin valehdeltiin lisää. Kertomiaan valheita on vaikeampi muistaa kuin totuutta, siksi on helpompi sanoa: en muista.

Äänestä

Mutta miten se nyt sitten murhasi jos murhasi. Kertokaa lyhyesti jos osaatte kiitos.

Äänestä

nehän juoksivat kerrostalon pihassa alastomia pikkulintuja kiinni.Pikkujuttuhan se tämän jälkeen on murhata takahuoneessa ja puhua puhelimeen olohuoneessa yhtä aikaa.Uskoo ken tahtoo

Äänestä
  • Ja vielä dildo otsassa!

    Äänestä

  • Uskoohan annulistit liitelevään huppariinkin ))

    Äänestä

  • uskootoki kirjoitti:

    Uskoohan annulistit liitelevään huppariinkin ))

    Sinähän siihen uskot. Etkö tajunnut sitä aiemmin? Oliko sinulla lääkitys pielessä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


doeoe kirjoitti:

murhasi. kertokaa hei miten se meni silleen lyhyesti ja kansantajuisesti ja miksei ollu yhtään veressä ku poliisit tuli. ja sitte kertokaa että jos oli murhaaja niin miksi veitsestä ei löydy auerin hajujälkeä joka pitäisi löytyä jos on ollu se veitsi kädessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu