Siis kenelle ne on tarkoitettu käytettäväksi kun ovessa on kumman näköinen ihmistunnus. Olen nainen ja haluan mennä naisten vessaan. Nykyiset vessat ovat yhteiskäytössä ja haisevat aina pissalla ja ovat epäsiistejä. Tunnen että minun oikeuksiani on poljettu. Haluan mennä naistenvessaan enkä sukupuolivähemmistöjen tunnuksilla merkittyyn koska en kuulu niihin. Näin siis minun oikeuksiani poljetaan. Entressen kirjasto on ennenkin mennyt liian pitkälle vähemmistöjen nuoleskelussa, siitä vaikka esimerkkinä aikoinaan kirjastoon tehty ramadanin aikainen "rukousnurkka". Sitten kun asiasta nousi haloo kirjastonhoitaja perusteli hätäpäissään että rukousnurkka (huom. siis ramadanin ajaksi tehty) olisikin kaikkien hiljentymisnurkaksi tarkoitettu. Höpö höpö tämä nuoleskelu alkaa mennä liian pitkälle.
Entressen kirjaston vessat?
3
271
Vastaukset
- Järkeäkäyttöön
Pääkaupunkiseudun kirjastot ovat menneet huuhaa-linjalle. Esittävät sellaistakin, että sukupuolia on useita. Edes kirjastoilta pitäisi voida odottaa tieteellistä ajattelua.
Ihmeellistä on sekin, että jokin sellainen joukko kuin homot saavat erityisen esittelypöydän kirjastoon. - 4fase4
Suosittelen aloittajaa tekemään nestemäiset tarpeensa kirjaston jonkin kirjaston johtohenkilön päähän. Niin he ovat itsekin tehneet.
- ei.kai.iso.ongelma
Kymppikirjastossa on kaksi vessaa, toinen on lastenhoitoa varten, toinen liikuntaesteisille. Menin ensin siihen missä voi lapsia hoitaa, mutta sitten havaitsin että ne kaksi pikku koppia siellä ovat molemmille sukupuolille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423424- 362044
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301769- 161547
- 231518
- 91411
- 241397
- 141237
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781165- 221122