Siis kenelle ne on tarkoitettu käytettäväksi kun ovessa on kumman näköinen ihmistunnus. Olen nainen ja haluan mennä naisten vessaan. Nykyiset vessat ovat yhteiskäytössä ja haisevat aina pissalla ja ovat epäsiistejä. Tunnen että minun oikeuksiani on poljettu. Haluan mennä naistenvessaan enkä sukupuolivähemmistöjen tunnuksilla merkittyyn koska en kuulu niihin. Näin siis minun oikeuksiani poljetaan. Entressen kirjasto on ennenkin mennyt liian pitkälle vähemmistöjen nuoleskelussa, siitä vaikka esimerkkinä aikoinaan kirjastoon tehty ramadanin aikainen "rukousnurkka". Sitten kun asiasta nousi haloo kirjastonhoitaja perusteli hätäpäissään että rukousnurkka (huom. siis ramadanin ajaksi tehty) olisikin kaikkien hiljentymisnurkaksi tarkoitettu. Höpö höpö tämä nuoleskelu alkaa mennä liian pitkälle.
Entressen kirjaston vessat?
3
274
Vastaukset
- Järkeäkäyttöön
Pääkaupunkiseudun kirjastot ovat menneet huuhaa-linjalle. Esittävät sellaistakin, että sukupuolia on useita. Edes kirjastoilta pitäisi voida odottaa tieteellistä ajattelua.
Ihmeellistä on sekin, että jokin sellainen joukko kuin homot saavat erityisen esittelypöydän kirjastoon. - 4fase4
Suosittelen aloittajaa tekemään nestemäiset tarpeensa kirjaston jonkin kirjaston johtohenkilön päähän. Niin he ovat itsekin tehneet.
- ei.kai.iso.ongelma
Kymppikirjastossa on kaksi vessaa, toinen on lastenhoitoa varten, toinen liikuntaesteisille. Menin ensin siihen missä voi lapsia hoitaa, mutta sitten havaitsin että ne kaksi pikku koppia siellä ovat molemmille sukupuolille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2786313- 526208
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?925814Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k425195Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️524824Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2264178Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43981- 1513686
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!393252Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.283163