Elikkäs Simssi jumittuu klo 4:55, kun tulee aamu. Aiemmin on toiminut ihan normaalisti. Olen vaihtanut perhettä, mutta kaikilla jumittaa. Oisko kellään tähän mitään apuja antaa?
The sims 3 jumittuu aamuun
2
304
Vastaukset
Nimerkki heeeessu kirjoitti: "Elikkäs Simssi jumittuu klo 4:55, kun tulee aamu. Aiemmin on toiminut ihan normaalisti. Olen vaihtanut perhettä, mutta kaikilla jumittaa. Oisko kellään tähän mitään apuja antaa?"
Ei mulla, mut Crinrictillä vois olla. Ks. esim: http://answers.ea.com/t5/The-Sims-3/Sims-3-Lagging-Clock-stops-working/td-p/2055531
http://sims3.crinrict.com/en/2011/02/bug-clock-stops-at-a-certain-time.html
http://sims3.crinrict.com/en/2013/11/sims-in-slow-motion.htmlTuo, mitä heeeessu on jo kokeillut, eli perheen vaihtaminen on järkijuttu.
Jos se kuitenkaan ei mitään auta, on mahdollista mm. että on tallennus korruptoitunut. Silloin ei välttämättä simien resetointi auta, mutta asian voisi kenties tarkistaa kokeilemalla kokonaan toista tallennusta. Jos toisessa tallennuksessa ei kello jumita, on jokseenkin varmaa et eka seivi oli viallinen - ja sen voi usein korjata eri tavoin (tai pahimmassa tapauksessa hylätä).
No modit ja kaikki CC:t voivat olla syyllisiä tai voivat olla olemattakin. Sen voi tietenkin tsekata vaikka pelaamalla jonkin aikaa kokonaan ilman. Jos ilmenee, että peli toimii ilman CC:ä kunnolla, tietää vian olevan jossakin ladatussa ja sen jälkeen pitänee vaan harkita mikä se voisi olla. Siihen taas on ohjelmanpätkää ja ohjetta siltä varalta, ettei jaksa manuaalisesti kaikkea tarkistaa, eikä esimerkiksi viimeksi asennetuissa ole mitään ilmeistä epäilyn kohdetta.
Twallanin modit (Nraas) ovat tietenkin avuksi todella monelle Sims 3:n pelaajalle useilla eri tavoilla. Mulla on hyviä kokemuksia niistä, enkä usko pelaavani kolmosta ilman Twallanin ja/tai Pescadon modia.
Bugeja piisaa, mut on niille kehitetty monenlaista apukeinoakin. Pidän peukkuja, että aloittaja löytää pian ratkaisun tähän kellon jumittamiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad961545- 541053
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että403951- 163910
- 57762
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124737- 51678
- 57651
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38645- 76642