Gail Tredwell.
Holy Hell: A Memoir of Faith, Devotion, and Pure Madness
Holy Hell: A Memoir of Faith, Devotion, and Pure Madness
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Otetaanpa tähän ensin Tredwellin ja Pipidopouloksen kuvat vierekkäin:
https://pbs.twimg.com/profile_images/378800000560578666/bf4d545f9ab545e4351a33ed113ffaef_400x400.jpeg
https://pbs.twimg.com/media/CeUZWMzWQAAsS8j.jpg
Tredwellin kirjan kanssakirjoittaja on Bronte Baxter, joka mm. uskoo, että myös oma Jahvesi on osa kieroutuneiden olentojen joukkoa, joka orjuuttaa planeettaamme ja aterioitsee ihmiskunnan kärsimyksellä. Baxter on aina paikalla, kun "totuutta" ollaan paljastamassa. Ja kyllä, Baxter uskoo, että Yhdistyneet Kansakunnat on osa isoa salaliittoa, jossa mennään kohti maailmanhallitusta pahoin tarkoitusperin, ja siksi mm. tunnustuspalkinnot laajamittaisesta humanitäärisestä työstä ovat pahuudesta (mm. Jahvesta ja muista ihmiskuntaa vahingoittavista jumalista) peräisin.
Ei kiinnosta paskankaan vertaa mihin joku Baxter uskoo vaan kiinnostaa se mitä näiden "Gurujen" kulissien takana tapahtuu.
Aloita nurkkien kaivelu omasta seurakunnastasi, ja sielläkin mieluiten alkaen jo aivan oman mielesi roskakorista.
Eikös se oppilaitaan nussiva herpesjoogagurukin pyörinyt samoissa porukoissa?
Mahdatko tarkoittaa takavuosien tapausta, jossa toinen osapuoli tuomittiin maksamaan korvauksia kunnianloukkauksesta?
Kunnianloukkauksesta tuomittu osapuoli oli aikuinen ja väitetty teko tapahtui molempien osapuolten suostumuksella. Omissa piireissäsi tuo nussimisasia näyttää useinkin olevan päinvastoin, ja niitä voidaan aina tarvittaessa nostaa esiin, aina tilauksen tullen:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016091822333538_ul.shtml
Omissa piireissäsi tapahtuvat teot kyllä pyritään unohtamaan mitä vikkelimmin:
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/119042-il-hyvaksikaytti-lasta-–-seurakunta-kutsui-puhumaan
Tässä lisää linkkejä sinulle.
http://amma-taavi-kassila-sex-cover-up.blogspot.fi/p/blog-page_28.html
Näyttääpä uskottavalta:
"Archive of Taavi Kassila oikeudessa 9.8 - destroyed by Amma Rishi Taavi Kassila on Suomi24 discussion forum http://keskustelu.suomi24.fi/node/11528078"
Että siis Suomi24:n ketjun on tuhonnut Amma Rishi Taavi Kassila. Missä ihmeen harhoissa te oikein elätte?