Miten saan/löydän otsikon mukaiseen kännyyn kesäajan? Jos oikein "rautalangasta" vääntäisit. ;-)Käsikirja on kadonnut.
Nokia 2720 fold
3
236
Vastaukset
- l520l520
Yleensä kännykät vaihtavat itsestään operaattorin toimesta kesäajan ainakin älypuhelimet. Peruspuhelimissa kesä-aika ei välttämättä vaihdu ellei sitä sammuta ja käynnistä uudelleen. Ennen uudelleenkäynnistystä pitää tarkistaa että Ajan autom. päivitys on käytössä.
Asetukset > Pvm ja aika > Ajan autom. päivitys > käytössä - sammuta ja käynnistä puhelin uudelleen jonka jälkeen aika päivittyy.
- Tämä osviittana sillä puhelin koht asetukset saattaa hieman vaihdella mutta systeemi on yleensä aika sama. - oskutt
Saat kellon oikeaan aikaan sulkemalla puhelimen kokonaan , kun avaat puhelimen on oikeassa ajassa ! Avatessa pitää muistaa oma pin -koodi !
- wanhanliitonmies
Jonsei puhelin osaa vaihtaa kesäaikaan automaattisesti, niin ei ole iso vaiva mennä asetuksiin ja laittaa tunnit kohilleen manuaalisesti.
Meidän seinäkellokin täytyy ottaa pois seinältä, avata takakansi ja ruuvata viisareita tunnilla eteenpäin (syksyllä 23 tuntia eteenpäin, koska kello ei tykkää takaperin pyörittämisestä). :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353