Nyt kuntavaalien alla jokaisen köyhän ja työttömän olisi syytä olla äänestämättä Demareita ja Vasemmistoliittoa, on nähty ettei kyseiset puolueet ole kiinnostuneita köyhistä ja työttömistä. Demarit ovat hyvätuloisten työläisten saavutettujen etujen säilyttämiseen keskittyynyt puolue. Vasemmistoliittoa kiinnostaa enemmän muun maailman köyhät, Vihreätkin ovat enemmän köyhien ja työttömien puolella.
Varo Vasemmiston äänestämistä.
Varokaaköyhät
9236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
SDP ottaa kuntavaaleissa rökälevoiton. Ihan ymmärrettävää kyllä, että kannatuksensa ja kansan luottamuksen menettäneet persut ulisevat tuskaansa kun mitään muuta ei voi.
Niin SDP on populistisin puolue nykyisin, tämän päivän KS oli juuri viesti.
Saahan sitä kaikkea puhua.
Luuletko että minä siltikään äänestän vasemmistoa tai SDP.
Minun kannalta eivät ole mitään aikaan.
Enkä ole etes suurituloinen.
Totta kai ahneet hyvätuloiset työläiset äänestää Demareita, ei heitä köyhät kiinnosta.
Ulkoministeri Timo Soini puhui Imatralla ja sanoi; ilman Perussuomalaisia ei ole hallitusta. Joko me tai uudet vaalit. Hallituksen kaatuminen tietäisi kuukausien kriisiä ja todennäköisesti uusiin vaaleihin. Tällaista lahjaa ei 100- juhlavuosi halua. Kepu- ja Kokoomus ovat jo keskustelleet hallitus remontista, jos Jussi Halla-aho (ps) valitaan puolueen puheenjohtajaksi.Mutta Perussuomalaisia ei kannata aliarvioida.
Ei me niin hulluja olla, että päästäisimme (vihr, vas-liiton SDP:n ja RKP:n) porukat sotkemaan hallituksen työllisyys- ja perhevapaa linjaa muusta puhumattakaan. Soini korosti, hallitus ei ole puolueen itsetarkoitus vaan väline toteuttaa puolueen politiikkaa. Emme roiku hallituksessa, emme myöskään ole heikkoja, jotta pötkisimme pakoon. Hallituksen politiikka on kääntänyt Suomen suunnan; työllisyys paranee ja talous kasvaa. Isänmaan etu on pitää Suomi kasvu linjalla.Suunnilleen näin kirjoitti KS:sanomat.
Teen tässä Suomen poliittisen analyysin ja ihan vain huvin vuoksi:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14771787/ruotsissa-paaministeri-meinaa-laittaa Musut kuriin saa nähdä onnistuuko? Veikkaan, ettei he siihen kykene, sillä siellä on alueita joihin ei uskalla edes poliisi eikä ambulassitkaan mennä, niin tuossa jutussa sanottaan.
SDP ay mafia ja vasemmisto liitto ajoi suomessa olleet yritykset ulkomaille imettyään ensin yrityksien toiminta edellitykset. Nyt rahat ja varallisuus ulkomailla.
Nyt on turha huutaa hallitukselta uusia hyväpalkkaisia yrityksiä Suomeen.
RKP-terrorisoi Suomea pakko ruotsilla ja tämä maksaa Suomelle 6 miljardia/vuosi. ”kun suomalaismuuttajien lapset menivät kouluun. Ruotsissa ei koskaan ole saanut puhua suomea aina on täytynyt muuttua ruotsinkieliseksi”
vihreät runnoi Suomeen ”tasa-arvoisen homo- ja sen jälkeen homoille oikeuden avioliittoon vihkimislait” yhdessä ruumisarkku piispojen kanssa. Tämän lisäksi viher-terrori vaati pakollisen ja kalliin vedenpuhdistus järjestelmän jokaiseen mökkiin.
He ajoivat Brysselissä Suomen kauppamerenkululle euroopan kalleimat ja tiukimmat päästörajat. Sinnenmäki kampanjoi jo Helsingin suur-moskeijan rakentamisen puolesta ja myös pakolaisten karkoitusten uusinta käsittelyä.
Varo näitä lumoajia.
Mistäs kopioit tämän potaskan?
Tällaisia saa Pietarin trollitehtaalta, niissä on kirjoitusvirheetkin valmiina. Persuilla menee nyt huonosti ja ne tarvitsevat näin vaalien alla kaiken tuen venäläisiltä ystäviltään.
Kokoomuksen ystävät on Venäjällä !
Kokoomus ja Putinin puolue ovat veljespuolueita.
Vasemmistoliiton ikuinen vaalilupaus on 10 Euron minimi tuntipalkka lakiin, ei ole kauan kun puolue oli kiertueella aiheesta. Kuitenkin kaikki muut puolueet ja työmarkkinajärjestöt vastustaa sitä, kuitenkin Vasemmistoliitto nostaa aina aiheen esille vaaleissa aikomatta kuitenkaan ikinä toteuttaa sitä.
Jos Vasemmistoliitto haluaisi toteuttaa 10 Euron minimituntipalkan niin asiasta pitäisi tehdä hallituskysymys eli hallitukseen ei mennä jos sitä ei toteuteta. Tämä toisi vaalivoiton minkä nojalla sitä voisi vaatia. Yksi este on se että jos pienituloisen palkkaa nostetaan Eurolla niin hyvätuloisen duunarin palkkaa pitää nostaa 5 Euroa, näin ahneet liitot ajattelee. Pienituloisille ei saa antaa mitään ilman että hyvätuloiset saa enemmän.
Hevon persettä,nyt vaan kiivaasti äänestämään vasemmistoliiton ehdokkaita!