Poltergeistissahan esineet lentenelvät ympäri asuntoa. Olisiko mahdollista valjastaa poletrgeist energian lähteeksi? Ajattelin, että voisko joku kertoa paikan jossa näitä poletrgeisteja on, niin menisin nappaaman pari. Voisin laittaa pari polkemaan kuntopyörällä energiaa mökille akkuun. Ei haittaisi, jos olisi pilvistä. Olisi akut aina kumminkin täynnä. Jos poltergiesteille jää energiaa, niin voisvat hakata halkoja varastoon ja tuoda ne takan viereen.
Poltergeist energia
9
453
Vastaukset
- kummituskouluttaja
Kyllä tällä palstalla on ollut kertomuksia, joiden mukaan poltergeistit on opetettu mm. auttamaan siivoustöiden yhteydessä tapahtuvissa huonekalujen siirtelyssä.
Heikompivoimaiset ovat osallistuneet tiskaamiseen ja pöjyjen pyyhkimiseen. - OnneaOlijoille
Hehheh. Ajattelitko näin tekeväsi tyhjäksi polterkeist uskomukset? Valitettavasti uskomukset ei poistu niin kauan kuin joillakin on niistä kokemuksia tai varma tieto sellaisesta tapauksesta. Itse näin kerran kun pieneen kirjakauppaan, jossa myytiin kaikenmaailman new-age kirjoja ja kristalleja yms. tuli pariskunta kiirellisen oloisena ja kysyivät matalalla äänellä että mistä saa apua sellaiseen jos jotain outoa tapahtuu asunnossa ja myyjä kysyi että mitä tapahtuu ja mies sanoi vaivaantuneena matalalla äänellä että tavarat lentelee.. Myyjä/omistaja antoi sitten heille paperilla puhelinnumeron, jonka jälkeen lähtivät liikkeestä. Itse selailin siinä hyllyjä, eikä siellä ollut keskellä aurinkoista päivää muita asiakkaita.
- majuri.mielivalta
No niin, tässä on Majuri Mielivalta. Kerro mistä saan hakea ne poltegieisit? Tai kerro missä ne on nähty? Houkuttelen chees burgerilla puolityhjään olut tölkiin ja sitten ne on mun. Hähhääää.
- Professori_P.Perse
Herra majuri. Pitkällisten kokemusteni mukaan olen tullut vakaumukseen, että ne, jotka haluavat poltergeistin itse nähdä, eivät sitä koskaan tule näkemään.
Vain toisten kokemuksia voi kuunnella.
Olen nimittäin parapsykologian professori, ja perustin laboratorion kummittelututkimuksia varten.
Monista pyynnöistä huolimatta ei sinne kummituksia tutkittaviksi tullut.
Tarjolla oli jopa kymmenentuhannen euron palkkio henkilölle, joka saisi sinne kummituksen tuoduksi. Eipä sekään asiaa auttanut.
Ymmärtänette nyt, että oluttölkillä houkuttelu ei tule onnistumaan. - majuri.mielivalta
Niin kummitukset eivät taida ymmärtää rahan päälle. Ja voisiko kummitus edes juoda olutta? Poltergiesti voisi ehkä juoda olutta, jos se on ihmisen sisässä, jolloin itse asiassa ihminen juo sen oluen poltergeistin pakottamana. kun kuitenkin niin monet oihmiset juovat paljon olutta, niin voisko tämä olla merkki riivauksesta. Demoni pakottaa juomaan olutta. Useinhan humalahakuinen juominen johtaa sadatteluun ja herjaaviin huudahduksiin.
Luulisin, että jos ihmiset ottaisivat krusifiksin käteen suunnatessaan pubiin perjantai-iltana, se hillitsisi demonin valtaa ja ihmisten ei olisi pakko juoda niin paljon alkoholia. Vaihtoehtoisesti voi seurustella nunnien ja munnkkien kanssa, jolloin heistä sinkoava pyhyyskenttä karkoitta demonit. Tässä on tärkeää, että nunnien välissä, jolloin rauhoitusvaikutus on maksimaalisen suuri. Jos nunnien emittoimat pyhyys-aallot heikentyvät etäisyyden kolmannessa potenssissa, olettakamme palloaallot, niin tuo välissä olo on täkeää, sillä se maksimoi antidemonivoimat.
Tämänn teorian tukena on se, että kirkoissa harvemmin tapaa alkoholin vaikutuksessa olevia. Pyhyyskenttäteoria on siis validi. Ehdotankin kaikkia ottamaan vähintää kaksi nunnaan ja yhden krusifiksin mukaan kun suntaa perjantaina pubiin, jotta poltergeisti ei pakota juomaan olutta.
- Kylä_lähtee
Mainio ajatus, noitahan vois valjastaa myös liikennekäyttöön! Tuollasen polttiksen kun sais sähkö-Kuplaan voimanlähteeksi niin jäis kaiken maailman bugattiveyronit valoissa kuin tikku paskaan.
- majuri.mielivalta
Niin, se on kummalista, että poltergeist-energian tuotantoon ei ole rahoitusta. Poltergeistin tutkimukseen pitäisi heti antaa rahoitus. Tämä voisi ratkaista koko maailman energian tuotannon ja mahdollistaisi itergalaktisen avaruus matkailun.
- taidonnäyte
Itse olen myös miettinyt kun puhutaan levitaatiosta, että voisi mennä vaa-alle seisomaan ja testata kykyä, niin siinähän sitä näkisi kuinka hyvin hallitsee taidon. Kenen tahansa on pidettävä hyvä huoli ja oltava rehellinen itselleen, ettei usko olemattomiin, koska silloin hukkaa aikaansa, eikä ole kenenkään edun mukaista että hukkaa aikansa. Tosin eihän elämässä ole pakko mitään tehdä tai siis saavuttaakaan, mutta ajan hukka on silti ajanhukkaa, koska siitä ei seuraa mitään positiivista tulevaisuudessa.
Poltergeist-ilmiöön liittyy epäilemättä energiaa, koska esineet eivät ilman sellaista juuri liiku.
Voisiko tällaisen poltergeist-ilmiön käyttövoiman sitten valjastaa johonkin yhteiskuntaa hyödyttävään toimintaan sen sijaan, että se melskaa yksinään jossain vintissä taikka viskelee kiviä purkukunnossa olevan mörskän katolle?
Kun ilmiö kerran on olemassa, ei sen käyttövoiman valjastamisen luulisi olevan mahdotonta. Useimmissa tapauksissa näin on onnistuttu tekemäänkin. Pikkupojat on nimittäin patistettu takaisin koulunpenkille yhteiskuntakelpoisuutta oppimaan kivien viskelyn sijasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk18910284Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi229687Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1658262Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2957754Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1726643Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k886060Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j665901Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1034957Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja274021Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html1262608