Älkää vaan ihmiset erehtykö menemään tänne töihin. Ihmiset vaihtuu / lähtee jatkuvalla syötöllä ja muutenkin on huono yhteishenki ym ym
Vastaukset 13
- Viihdyntyössäni
Huomaa että olet sivustaseuraaja kun et tiedä mistä puhut, itse en katsele sivusta vaan keskeltä ja voin vain kehua työnantajaa sekä ilmapiiriä työpaikalla! Taisit pudota jo kirjallisessa hakemusvaiheessa kun katkeruus paistaa lauseestasi niin selkeästi
- Kihunaspa
No se on kyllä huomattu, että teillä on paskaa. Aina kun teidän aspaan joutuu oman työn vuoksi soittamaan, niin ”asiakaspalvelijat” vaan vittuilee ja on ikäviä. Meillä siis ohjeistuksena soittaa teille, mutta jos soittaa niin teidän päädyssä vittuillaan. Joku aspa-koulutus tekis vissiin ihan hyvää.
- työntekijänä
Ja työntekijöille sitten vittuilee pomo....
- kuulopuheita
palkkaus on ainakin duunarilla eli koneiden huoltajilla todella surkea työ tehtäviin nähden!!!
- KokemustaOnPaikasta
Joo en minäkään suosittele sitä lafkaa kellekkään.
Olen ollut sielä töissä ja onneks pääsin muualle.
Työyhteisöstä löytyy myös mukavia tyyppejä, mutta silti. - Eienään
Minäkin lähdin sieltä ja sain kivan paikan muualta.
- kjmsn
Ihmiset eivät viihdy kun niitä kyykytetään.
- jumbo
Näin on myös minulle kerrottu.
- Eihyvääpäivää
Ja taas on potkittu pari pois...
- Dunlop
Kuka hullu tuonne menisi töihin?
- Numerovalinta_2
Meillä on duunissa nuo pelicanin kahviautomaatit ja ainakin yksi nainen on pysynyt samoissa hommissa jostain 2010-11 asti. Ihmiset tekee kaikenlaisia hommia palkkansa eteen, ei kai tuo sen kummempaa ole kuin moni muukaan matalapalkkahomma.
- Anonyymi
Joo porukka vaihtunut.
Toimari,myyjät,varasto päälikkö,huolto päälikkö,talous ja operatiivinen ja huoltajat lähtee kilpailijoille. - Anonyymi
Täältä kans yks kommentti että ei kannata mennä ellei halua heittopalloksi joutua. Olin 6kk töissä (0h soppari mutta täydet tunnit joka viikko). Sain todella paljon palautetta hyvästä työstä ja asennoitumisesta työhön mutta kappas vaan, aluevastaava halusi pullauttaa yhtäkkiä mut tarvittaessa töihin kutsuttavaksi vaikka töitä mulle olisi kyllä riittänyt.
Tässä työpaikassa vallitsee idioottien ja laiskojen työntekijöiden pumpulikulttuuri eli huonoille työntekijöille todetaan ainoastaan että voi voi tee ensi kerralla paremmin, sen sijaan että laitettaisiin pihalle ja etsittäisiin sellainen työntekijä ketä se työnteko kiinnostaa. Mattopuukkojenkin käyttö on nykyään kiellettyä (mikä mielestäni on suhteellinen relevantti tässä työssä) ja työntekjät joutuvat käyttää niitä "lasten mattopuukkoja".
Työttömäksi jäämisen jälkeen laittoivat vielä viestiä perään että pääsisinkö tuuraamaan niin sanoin että olen jo työllistynyt, enkä menisi enää, vaikka kuinka maksettaisiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1192440Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401582Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6481039- 106993
- 71972
- 98916
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76720Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik32707- 70706