Kuinka se voi olla niin nirso! Heti tietää, jos jokin uusi ruoka ei käy. Kääntää vaan selkänsä. Tietenkin kaikki ruuat annamme juuri avattuina. Kalliita palstoilla kehuttuja tuotteita tarjotaan olevinaan vaihteluksi. Mutta itse haluaa päättää. Syö tosi vähän, on kyllä sopusuhtainen malliltaan ja terve. Ei syö mitään ihmisten ruokia, niinkuin juustoa tai kermaa tai kinkkua. Hän on vaan niin herkkis kisu...
Kissan nirsous
2
95
Vastaukset
- meidänpossu
Mulla on ollut monta kissaa, ja aina olen saanut taiteilla ja pähkäillä, mitä nämä nirppanokat oikein söisivät. Mutta nyt nuorimmaisen, 1 vee, opetin ihan pienestä asti syöämään ihan kaikkea! Annoin kuppiin hyvin pieniä määriä raakaa lihaa/jauhelihaa, kermaviiliä, kalanpaloja ym. aina vaihdellen. Ja kyllä on nyt niin helppo poika syöttää, kun syö ihan mitä vain!! :)
Kuppiin kannattaa laittaa aina vaan pieni pieni annos, oppii syömään kupin tyhjäksi. Poika odottelee sivummalla aina, kun vanhemmat katit syövät, sitten käy tyhjentämässä niittenkin kupit! Luonnollinen ruoka, lihat ja kalat, ovat mielestäni parasta ravintoa, valmisruokia vain silloin tällöin. - kikkaroita
Ei se kissa ole herkkis. On vaan oppinut siihen että parempaa saa tuolla keinoin, kun omistaj on heti lässytämässä "voivvooooi kun se ei syö no otappa tästä herkkua nooooin"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31711931Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15211079Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2526397Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2235212Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1663673- 1743558
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502523Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291990Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121834Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171735