Eli siis menen kesällä viikoksi lastenleirille isoseksi. Kaikenlaisia ohjelma ideoita saa kertoa. Olin samalla leirillä viime kesänäkin, mutta nyt ajateltiin muiden kanssa suunnitella aikaisemmin. Kaikki ideat/ehdotukset tervetulleita :)!
Ideoita lastenleirille?
2
1048
Vastaukset
- neuvokasta
Vie lapset metsäretkelle ja leikkikää metsässä piilosta ja hippasta.
Jos löytyy metsämansikoita, ottakaa heinänkorsia ja kerätkää niihin. Sitten jossain vaiheessa syökää ne.
Jos osaat kertoa tarinoita, kerro lapsille. - Feeniksin_kyynel
Lapset rakastaa kaikkia leikkejä joissa saa juosta ja jännittää samaan aikaan:
Lipunryöstö
- https://fi.wikipedia.org/wiki/Lipunryöstö
Kulmahippa
-Tarvitaa nelikulmion muotoinen alue. Yksi valitaan sen keskelle ja kaikki muut saavat valita mihin neljään nurkkaan menevät. Sitten kun pelinohjaaja antaa merkin, lähtevät kaikki juoksemaan myötäpäivään kohti seuraavaa nurkkaa. Keskellä olija yrittää ottaa heitä kiinni. Kiinnijääneet tulevat seuraavalla kierroksella hipan kanssa keskelle ottamaan aina seuraavaan nurkkaan juoksevia kiinni. Seuraavaan nurkkaan ei tarvitse juosta suoraan, mutta rajatun leikkialueen (nelikulmio) sisällä täytyy pysyä.
Ketut ja kanat
- https://fi.wikipedia.org/wiki/Ketut_ja_kanat
Kuka pelkää merenahtia
- http://www.mukaan.net/joomla/leikit/nattaleikit
Polttopallo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768