Olen tallentanut muistikortille kaksi peliä. Miksi ne eivät pysy siellä, vaan joudun laittamaan ne sinne aina vaan uudelleen?
Muistikortista kysymys
enkeksisyytä
393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sovellusten päivityksissä ne palautuvat puhelimen muistiin asennus vaiheessa jonka jälkeen ne on siirrettävä uudestaan sd kortille. Ihan normaalia toimintaa.
Ahaa...eli ei ole siis mitään häikkää. Tuo oli tarpeellinen tieto..kiitos miljoonasti!
Itsellä kanssa sama ongelma nykyisen Samsung J5 puhelimen kanssa. Ei ole kyllä aiemmissa puhelimissa ohjelmat itsellään vaihtaneet paikkaa (vanhemmissa android versioissa).
Ja nyt ei osaa peleistä pysty enää siirtään takaisin kortille vaikka siellä on olleet (onkohan niillä joku maksimi koko vai miksi ei enää pysty siirtään takaisin). Ja ainakin yksi peli lakannut pelaamasta (Simpsoms) kun on ollut kortilla (nyt näkyy vaan "android sd" kuvake, eikä pelaa enää). Tilaa tuli kyllä puhelimeen paljon lisää kun tuon toimimattoman sinpsonit poisti.
On kyllä ongelma tuo puhelimen muistiin palautuminen, kun on tässä puhelimessa niin vähän muistia. Hyvä tietää että on ominaisuus eikä siis vika.