Minulla on yks kuusivuotias poikakissa. Mitä en tajua että se pureskelee mitä kummallisempia juttuja. Esim. Kuivia kukan lehtiä. Ostin jouluksi olkipukin ja se hyökkäs sen kimppuun ja pureskeli sitä. Kun otin sen pois oli tosi vihanen mulle.Minulla on paljon (kaikki) myrkyttömiä viherkasveja joita saa vapaasti pureskella.Mikä on vikana???
Apua
Olkipukki
2224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Leiki kissas kanssa niin sillä on jotain tekemistä eikä tarvi pureskella ja raapia kaikkea mahdollista mikä kohdalle sattuu.Älä kuitenkaan leiki kädelläs vaan jollakin lelulla.
Tai hommaa sille kisulillesi hyvä kiipeilypuu
missä on kaikenlaisia virikkeitä ettei tunne olevansa yksin.
Kissasi saattaa pureskella kaikkea, koska sen hampaita kutittaa.Meidän kissat pureskelevat esim.pahvilaatikon reunoja niiden kutinan takia.Syynä voisi olla myös se,että kissallesi on tulossa hampaita.Vähän kuin vauvoilla.