Syvänmerenkalastus tammikuu 2018

Mauritius012018

Olemme mieheni kanssa lähdössä tammikuussa pariksi viikoksi lomalle Grand Baieen. Haluaisimme kovasti kokeilla tuota syvänmerenkalastusta. Minkähänhintaista se on? Meitä on vain 2 henkilöä, voikohan sielä ilmoittautua erikseen reissuille vai varataaanko paatit vain erikseen seurueille?

12

1055

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jallundo

      Moikka. Ollaan ite menossa Mauritiukselle 24.1 lähtevällä lennolla ja ollaan kiinnostuneita syvänmerenkalastuksesta. Olen katsonut, että etelä saarella nuo kalastushommelit ois halvempia. Ollaan ajateltu myös kimppaveneen ottamista,jos täälä olisi sellaiseen mahdollisesti kiinnostusta. mau-tiu, käsittääkseni useasti reissaat Mauritiusella. Oletko 2018 menossa pelipaikoille. Aateltiin olla yhteydessä paikalliseen matkanjärjestäjään ,johon tutustuttiin viime vuonna kun olimme Mauritiuksella.Ajattelimme,jos häneltä saatas vinkkejä yms tuohon kalastushommeliin. Otettiin viimeksi kaikki retket samasta paikasta ja yhteydenpito sujui Suomesta sähköpostilla ja kaikki toimi moitteettomasti.

      • En ole lyönyt lukkoon vielä ensi talven suunnitelmia. Kannattaa olla yhteydessä lähempänä. (pauli(at)pjhvaappu.fi)
        Kalaveneet kannattaa varata suoraan firmalta. Esim Sporfisherin hinnoissa on tinkimävaraa, jos vuokraa suoraan, ilman välittäjiä.
        Yhteydenpito kalaveneiden omistajiin onnistuu myös sähköpostilla, tai puhelimella.


      • Jallundo
        mau-tiu kirjoitti:

        En ole lyönyt lukkoon vielä ensi talven suunnitelmia. Kannattaa olla yhteydessä lähempänä. (pauli(at)pjhvaappu.fi)
        Kalaveneet kannattaa varata suoraan firmalta. Esim Sporfisherin hinnoissa on tinkimävaraa, jos vuokraa suoraan, ilman välittäjiä.
        Yhteydenpito kalaveneiden omistajiin onnistuu myös sähköpostilla, tai puhelimella.

        Ok.Itse ollaan Mauritiuksella 24.1-21.2 välisenä aikana Grand Bayessa. Onko sinulla tietoa tuollaisesta kuin JP Henry Charters ja niiden palveluista?


      • Jallundo kirjoitti:

        Ok.Itse ollaan Mauritiuksella 24.1-21.2 välisenä aikana Grand Bayessa. Onko sinulla tietoa tuollaisesta kuin JP Henry Charters ja niiden palveluista?

        http://www.blackriver-mauritius.com/en/boats/index.html
        En ole ollut tuon firman veneissä. Hinnat näyttää aika kovilta. Veneiden kotisatama Black Riverissä.


      • Sami197741

        Mukana ollaan kimppakalastusmatkassa vaimoni kanssa.


      • ski24.1

        Samalla lennolla mekin 24.1 vaimoni kanssa, voidaan lähetä myös mukaan


      • Sorjpe

    • Mauritius012018

      P Henry Charters. Onko heillä nettiosoitetta?

    • Jallundo
    • Sami197741

      Moi! Me lähdemme vaimoni kanssa 24.1.2018 kahdeksi viikoksi samaan paikkaan ja kalastusreissu kiinnostaa meitäkin. Kimpassa ku menee ni saattaa tulla puolet halvemmaksi.

    • ski24.1

      Samalla lähdöllä ollaan mekin vaimoni kanssa lähdössä24.1. Tarkoitus myös katsoa noita kalastusreissuja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2191
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      66
      2047
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      389
      1675
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1474
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      925
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe