parhaat sarjat

Koska niitä nyt vain on kiva hehkuttaa. TV- Netflix- youtube- whatever- sarjat käyvät. Listaan itse nyt vaikka viisi parasta.
Voitte myös yleisesti keskustella sarjoista, koska muuten keskustelu kuolee heti, kun kaikkien listaukset on tehty.

1. Rick & Morty
Kuinka sarja voikaan olla näin hilpeä, olematta silti mitenkään iloinen (pikemminkin masentava....)? On epäiltävissä, että sarjan tekijät herättivät Douglas Adamsin ja H.P.Lovecraftin eloon, ja käskivät heidän käsikirjoittaa jotain yhdessä.

2. Twin Peaks
Ihanan mystinen sarja pikkukaupungista ja siellä tapahtuneesta murhasta. Tykkään siitä, kuinka yliluonnollisia asioita ei selitetä, vaan jätetään mysteereiksi.

3. Rozen maiden
Anime, joka muistuttaa aluksi jonkinlaista lastensarjaa, mutta kehittyy koko ajan synkempään ja syvällisempään suuntaan. Henkilöhahmot on luotu varsin hienosti; ne eivät ole arkkityyppejä tahi yksiulotteisia (tai yksi on, mutta sille löytyy syy sarjan sisältä, eikä käsikirjoituksen laiskuudesta, joten se ei oikeastaan haittaa).

4. Salad finger
Mitä tästä oikein voi sanoa.... Katsokaa itse. Koko sarja kun on youtubessa, ja kestää yhteensä vain noin tunnin.

5. TMNT (vuoden 2003 versio)
Lastensarja, mutta kiva. Parissa jaksossa herää kysymys, miten tätä on suostuttu näyttämään lapsille....

5

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sanoisin että Salatut elämät ja Pornhubin Fake taxi-sarja on hyvä.

    • Gravity Falls

    • Myytinmurtajat..

      Viimeinen kausi, nyyh

    • eräs.seksitauti-

      Sarja Skins on erinomainen, sitä katsoen voi kuvitella olevansa osa normaalia kaveriporukkaa.

      • eräs.seksitauti-

        Oman elämänsä voi päättää kolmesta vaihtoehdosta. Erinomaista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4418
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3261
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2534
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      52
      2505
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      110
      2235
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1662
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1626
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1530
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1265
    Aihe