Zakynthos, Hotelli Castelli, Laganas kokemuksia?

Mummi51

Hei! Varattiin lomaviikko syyskuulle kyseiseen hotelliin Zakynthokselle. Onko kenelläkään kokemusta hotellista? Onko rauhallinen? Kohde vaikutti kivalle, mutta lukiessani erilaisia palstoja, huomasin, että Laganas onkin varsinainen bilemesta. Olisi kiva kuulla kokemuksia loppukesästä jos täytyy vielä harkita kohteen vaihtamista.

9

3218

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • caspast

      moi. joo , laganas on todellakin brittinuorten biletyspaikka. itse hotellista en tiedä mitään. muuten zakynthos saarena on erittäin kiva. itsekkin taas sinne kesällä suuntaan.

    • Heiska11

      Me lomallaan parhaillaan zakyntoksen alykanaksessa, ihana rauhallinen kylä. Vaikka kesällä toki vilkastuu. Laganaksessa käytiin kerran päivällä ja mulle tuli jo siitä kylmät väreet. Hirveä bilemesta. Diskoa diskon vieressä ja pizza paikkoja. Tänään britti opas (joka nykyään asuu täällä) kertoi ettei paikalliset koskaan käy siellä. Alkoholi ja pizza slice tosi halpoja 1€, shotit 50 senttiä. Baareissa juotetaan alkoholia teineille aamuun asti, baarin sulkeuduttua sammuneet teinit heitetään kadulle, jossa niiden omaisuus kerätään taskuista. Kiva herätä siitä sitten! Omia Drinkkejä ei kannata päästä silmistään. Kadulla tapahtuu yöaikaan paljon sellaista mitä ei pitäisi kadulla tapahtua ja mikä kuuluu makuuhuoneeseen.

      Toi laganaksen ranta näytti myös olevan täynnä kaikenmaailman päristintä, ei varmaan kiva paikka esim heinäkuussa. Me ajettiin autolla pienille rannoille jossa oli vain pari muuta ihmistä, paljon ihanampaa.

      Muuten on ollut ihana loma. Meillä on auto käytössä joten ollaan ajettu saari ristiin rastiin. Shiprek retkellä kannattaa käydä ja ehkä kilpikonnasaarella, siellä päästiin uimaan ihanassa luolissa. Ja vesi on tosi turkoosia.

      Eihän toi teidän hotelli nyt ihan baarikadussa ole kiinni, mutta aika lähellä. Voittehan kokeilla vaihtaa hotellin johonkin pienempään kylään kun loma on vasta syyskuussa?

      Taxi maksaa täällä alykanaksesta laganasiin noin 27€ kesto noin puoli tuntia ettei ihan ilmaista muttei suomenhinnoissa.

    • reissaajat

      Hei sinä Heiska11 kun olet käynyt Zakinthoksella nyt,niin pääseekö sille laivanhylky näköala paikalle millään muulla,kuin auton vuokraamalla?? taksilla? olemme lähdössä kesäkuussa Zakinthokselle. Ajateltiin ottaa saarikierros matkatoimiston kautta,kuuluukohan siihen tämä laivanhylky näköalapaikalla käynti,onko tietoa?

      • Peetu58

        Hylkyrannalle ei pääse kun veneellä.


    • Mummi51

      Hei!
      Kiitos vastauksista jotka vahvistivat tunnettamme, ettei alkuperäinen paikka ollut ihan meille sopiva. Pysytään kuitenkin saarella, mutta vaihdettiin kohde Tsiliviin ja sieltä rauhallinen hotelli Park. Toivotaan, että oli hyvä ratkaisu.

      • Laganaton

        No varmasti parempi.


    • Hikitulee

      Kertokaa vielä kokeneet, että pääseekö Argassissa oikeasti missään uimaan, siis mereen? =(

      • KelpoRanta

        Xenos Kamara Beachin edessä on hyvä ranta. Tosin joutuu kahlaamaan aika pitkälle, kun ranta on niin matala. Hotellin baarissa saa tankkaukset hoidettua.


    • Anonyymi

      Täysin nuorten biletyspaikka. Kaikki niin humalas ku olla ja voi. En lapsiperheenä menis.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      822
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      535
      756
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      677
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe