Mikäs siin meni mettään? Eikös tuo pitäny heti alottaa? Tais mennä taas kikkailuks.
Engelinranta
Dd-100
8233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Älä mieti sulle liian vaikeeta.
Olisiko ollut arkkitehtien Sartsa ja kumppanit fantasiasuunnitelmat jotka ovat menneet pieleen. Sartsa oli suunnitellut kelluvia taloja tyyliin Thaimaa ja Lontoo. Olihan oikein käyty paikan päällä katsomassa. Veronmaksajien rahoilla, kuten aina. ( Matkusteltu on!) Sartsan kestävyyslaskelmat eivät toimineet. Merkonomin koulutus ei riittänyt laskutoimituksiin.
Sellaista höpönää kun olet matkustellut Rengossa.
Ei varmastikaan voida lähteä siitä, että jos grynderi ei tartu tilaisuuteen niin sitten kaupunkilaiset tarttuvat ja ryhtyvät miljoonahankkeen takaajiksi. Toisin sanoen grynderi ei nähnyt alueen suunnitelmille riittävästi kysyntää.
Jos grynderi ei näe kysyntää, mitenhän se kysyntä muuttuisi muuksi sillä että kaupunkilaisten takauksella ryhdytään valamaan betonia?
Jos kaupungin perusasiat olisivat tip-top kunnossa, ehkä grynderi näkisi kysynnän toisin?
Terveiset Renkoon.
1. Parkkipaikat 2. Urheiluhallit ja virkistyspuistot 3. Talot 4 Asukkaat
Ei hankkeella ole kiire niin kauan kuin yhtiö työllistää Hyvät Veljet ja Siskot
1. HPK
2. Halliyhtiöt
3. Pysäköintiyhtiö
4. Höttöunelmat Enkelinrannasta
5. Kirjastosta pilvenpiirtäjä
6. Sairaala radanvarteen, prkle, sinne se on saatava
...
26. Asukkaiden tarpeet