Uusi mahdollisuus vaikuttaa pelin sisältöön. Ks:
https://www.thesims.com/fi_FI/news/sims-4-community-stuff-pack-kickoff
Kommentti: Mahdollisuus ei ole suuren suuri, pikemminkin lähes mitätön. Silti pienikin mahdollisuus vaikuttaa ja osoittaa kiinnostusta on minusta parempi kuin ei minkäänlaista mahdollisuutta.
TS4-teemaäänestys
3
220
Vastaukset
SimsGuru Graham kirjoitti äänestyskäytäntöä koskien: "And yes, #1 is the pack you want the most. Rank them in order of most to least wanted :)"
(Suora suomennos: Ja kyllä, #1 on pack jota haluat eniten. Arvostele ne [vaihtoehdot] järjestyksessä eniten halutusta vähiten haluttuun. // keskustelu löytyy mm: http://forums.thesims.com/en_US/discussion/915385/welcome-lets-get-to-work)
Olisiko ollut hyvä ajatus kertoa äänestäjille asiasta jo ENNEN kuin he ehtivät äänestää? Minusta olisi ollut. Todella moni - minä mukaan lukien - äänesti täsmälleen päinvastaista kuin mitä olisi todellisuudessa halunnut. Heikko äänestysmenettelyn selostus tietenkin vahvistaa käsitykseni EA:n käyttämästä viestintämallista ja toiminnasta yleensäkin.
Keskimäärin se, mikä alkaa huonosti päättyy vielä huonommin, joten seuraavassa äänestysvaiheessa kannattaa luultavasti olla tarkkana. Hyväksi puoleksi asiassa lasken mm. että aikaisemmatkin stuff packit ovat olleet suhteellisen mitäänsanomattomia - ainakin minun rankingissani - joten paljoa ei luultavasti ole menetetty. Siis vielä.- KaivataanSimahtanutta
Jep jep, tuo epämääräinen järjestyssydemi, mistä ei liene ees suomenkielistä tietoa tätä ennen, on taas loistokasta EA:laisuutta:P
- SimahtanutPalaaAikanaan
SimsGuruGraham on näemmä kertonut, että äänestystä koskeva ohjeistus selkeytettiin tunnin sisällä siitä, kun äänestys julkaistiin netissä. En epäile viisaan gurun kommentin sisältöä, vaikka itse sain väärän käsityksen äänestyksen toimintatavasta vielä äänestäessäni useita tunteja äänestyksen alkamishetkeä myöhemmin. Ei olisi ensimmäinen kerta, kun ymmärrän asioita väärin. (Hurrare emanum est - hurahtaminen on inhimillistä)
Oli miten oli, äänestykset jatkuvat ja edellisen linkin takaisessa keskustelussa konsensus näyttää kallistuvan sen puolelle, että pelaajat keskimäärin arvostavat EA:n elettä siihen katsomatta, oliko äänestyksen alkutaipaleella väärinkäsitysmahdollisuutta tai ei. Arvostus ilmenee mm. siten, että pelin ystävät kertovat innoissaan oman äänestyksensä taustoista ja esittävät toivomuksiaan (joita varten tosin on edelleen erillinen keskustelunurkkauskin).
Jos edes pieni murto-osa noista lukuisista toiveista voidaan toteuttaa järkevästi, tulee TS4:stä aikanaan mielettömän hyvä peli, vielä parempi kuin tällä hetkellä.
PS. Äänestyksen tulosten ei ole määrä vaikuttaa järjestyksessä seuraavaan stuff packiin, vaan johonkin (tai joihinkin) myöhemmistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1397978
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t424519törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/444096Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4212128Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi791844- 351508
- 321497
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2001333Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt331187Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121178