Kaipaukseni johdosta tiedustelen kohteliaimmin

EntRuustinnanPiika

Tätä en nyt saa millään poies mielestäni ja siksi tiedustelen... Mainitseekohan se Antero-pappa koskaan minun nimeäni siellä sätissä? Muistaako minua kaipauksella vai onkohan se katkera tyttärensä kokonaan kieltänyt Anteroa minusta puhumisen? Minä en saa nyt mitään sähköisiä laitteita käyttää kun on tätä erityisherkkyyttä epäilty johtuvaksi energiakentistä ja että koko oireistoni olisi sellaisten syytä, niin en pääse Anteron kanssa yhteyteen. Yhtään ei helpota tilannettani se että lukkojen takana pitävät täällä henkilökohtaisia tavaroitani ja myös henkilökorttia ja maksuvälineitä.
Jaksan vain kun haaveilen että Antero näin kevään kynnyksellä tulisi kirkkokärryillä minut hakemaan ja lumen ja jään alta vapautuneet tunteemme saisivat roihuta vapaana ilman hyvän maun ja käytöksen meille asettamia rajoitteita. Ei tämä ikääntyminen aivan yhtä muistamattomuuden kuorruttamaa juhlakaakkua siis ole.

1

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SiduHande

      Tätä on ny vähä haileeta kertoa mummelille mutta Antero (-Parru-Antsu kavereiden kesken-) on kyllä jo niin passé sun kanssa että viimeks on tainnu olla puhetta kenestäkään sättiböönasta (sinusta?) sillon kun siitä yhestä pankkitunnarikortista loppu tunnusluvut. Jos on jostain hevosvetoisesta kirkkoreestä puhetta ollutkin niin se etuosa on nykyään täytettynä von Dööpelnin hepona Säynävän kesäteatterin Sven Dufva produktiossa ja huutokauppa-akiiiiii myi sen perässä vedettävän kohtuu hintaan puutarhatontuksi jollekin tontulle.

      En voi sanoo ku että Get over it! Kyl sä pääsetkin. Unohtelet vaan.

      Menoix sano Annie Mestariampuja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3391
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      2126
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1895
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1861
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1788
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1582
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1430
    8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1387
    9. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1384
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1324
    Aihe