Kyllä äitiyslomalta palannut Riitta-Liisa Lassilan hiihto on kaunista ja etenkin kun se on puhdasta sillä hänhän ei doping rinkiin kuulunut .Miesten Isometsä 16 sija SM-hiihdoissa osoitti ettei kulje kun aineita ei voi käyttää.Nuoret puhtaat miehet tulee ja on verorahojen tuhlausta kuljettaa maailmalla esim Isomettää tai MM kisoihin valmentaa.
Nuoret vaan on rules ja sillä siisti kun he tavoittelee hiihto sydämessään eikä niinku nämä roistot (karpaasit).. Kattilakoski sairaanakin mestari.
Matti Siren.
Nuoret vaan on rules ja sillä siisti kun he tavoittelee hiihto sydämessään eikä niinku nämä roistot (karpaasit).. Kattilakoski sairaanakin mestari.
Matti Siren.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kuules Matti S.
Tällä hetkellä ei yksikään mies hiihtäjä täytä kriteereitä, että vois valita kisoihin jos samat kriteerit on voimassa kuin muillakin lajeilla eli pisteille 8 joukkoon pääsisi.
Minun mielestä on aivan sama ketä siellä matelee,olkoon sitten vaikka tosi nuoria lupauksia.
En minäkään dopingia hyväksy mutta kun kaikilla kärynneillä ei ole sama tuomio.
Eikö ole niin elämässä kun töppäilee ja saa rangaistuksen ja kärsii sen esim. rattijuoppo on taas lupa mennä autonrattiin,niin se täytyy olla kaikilla muillakin elämän aloilla,urheilu ei saa olla poikkeus.
En kirjoita tätä sen takia,että olen Torniolainen ja Alatornion Pirkkojen kannattaja vaan oikeuden mukaisuuden vuoksi.
että eihän tässä ole kysymys karpaaseista eikä dopingista kyllä suurin ongelma löytyy tälläisten Matti Sirenien hoitosuunnitelman alueelta.
Kyllä meidän pitää pystyä yhteiskuntana hoitamaan ko. ongelma, eikä se ole vähäteltävä asia. Nämä Matit ovat riskitekijä järjestäytyneessä yhteisössä ja arvaamaton pommi.
kyllä olisi Myllylää tarvittu vielä, harmi että häntä kokoajan selkään puukotettiin, Mika oli kovassa kunnossa pari vuotta sitten, mutta jatkuva Norjalaisten ja epäsuomalaisten iva masensi, ei nämä suomen nykypojat jaksa hiihtää, Mikaa olisi tarvittu ,vielä monet kisat.