Perussuomalaiset ajoivat torikauppiaan ahtaalle

Ollaan muka pienyrittäjän puolella, mutta silti jaetaan ilmaisia makkaroita torilla makkaramyyjän kojun vieressä...

Voisiko joku antaa asiaan selvyyden?
792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Persuthan varastavat myös ideoita kyvyttömän ministerinsä tueksi. Ns. lex Lidströmhän on demareiden alkuperäinen idea! Varastettu idea.
Persut on hallitsematon, vastuuton tuuliviiriryhmittymä jolla ei ole mitään ideologista perustaa. Takiaiskamaa. Katsokaa nyt niiden kuviakin, aivan kuin sirkusporukkaa.

Äänestä

Aivan, vuonna 2005 toteutetussa Lex Taipaleessa eläkkeelle pääsivät 57 vuotta täyttäneet ja sitä vanhemmat, jotka olivat olleet työttömänä 10 vuotta.
Taipale oli sentään lääkäri! Ideavaras Lindström on työtön ay-mies.

Äänestä

Hienoa on, että persaukinenkin saa makkaran syödäkseen. Kiitos perussuomalaisille!

1Äänestä

Niissä makkaroissa on moneen kertaan käännetty kuori hapan sisus.

Äänestä

Hienoa PS. Punikkistalinistit vinkuu kun eivät muuhun kykene.

Jos makkaroita olisi jaettu punikkien vaaliteltalla
koko punakaarti kiljuisi kita auki niin että peräsuoli paistaisi
kurkusta ,"Nyt pantiin riistäjä makkarakauppias kapitalisti polvilleen"
ja päälle veisattaisi "Suuri ja mahtava Neuvostoliitto".

Äänestä

Nyt mamuille syötetään salaa porsasta ja heidän ulosteensa tukkivat viemärit, ei hyvä päivä! Mr.Abdullah viemärin tukkija. Ulkohuussiin siunatut pökäleet! Allahin siunaamassa paskassa kasvaa juureton peruna. Kemira pakkaa mamu kakkaa jossa kannabis vahvana kasvaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


klymilä kirjoitti:

Ollaan muka pienyrittäjän puolella, mutta silti jaetaan ilmaisia makkaroita torilla makkaramyyjän kojun vieressä...

Voisiko joku antaa asiaan selvyyden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu