Ruoditaanpa välillä hernerokkaa

Kulinaristi

Näin vaalien alla soppatykit on rantautettu sopiviin asemiinsa, tarjoten hernerokkaa nälkäisille ohikulkijolle.

Minkä puolueen rokka maistui parhaimmalta? Entä minkä puolueen hernekeitossa oli parhaat lihapalat, jos niitä oli?

6

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ehdokashakusessa

      Vieläkö on hernekeittoa tarjolla?

    • Käsittääkseni kaikkien hernerokat on keitellyt sama kunniakas Koivurinteen Erä.
      Puolueettomasti parasta rokkaa, mitä kenttäkeittiöstä saadaan.
      Ja näin tulee juuri toimiakin. Ei ole reilua palvelun tarjoajana keitellä "epämieluiselle puolueelle" lirusoppaa ja sille justiinsa oikealle hyvää ja makkeeta! KIITOS!
      Tänään on VIELÄ mahdollisuus nauttia Keskustan tarjoamana LOHISOPPAA Klo 11-13 K-Evästorin edustalla.
      Autuaallisen hyvää vaaliaikaa kaikille ja muistakaa.....äänestää!!! :)

      • Kulinaristi

        Niin käsittääksesi, mutta onko niin oikeasti?
        Tuli vaan mieleen, että puolueet, joissa, no ainakin yleensä, on varakkaampaa väkeä, niin ehdokkaina, kuin äänestäjänä voisi olla myös kamppanjapaikalla se sakeampi soppa ja siten parempi mainosarvo.


    • Hoooooooo

      Minua ei hernekeitolla kalastella..käyn äänestämässä ja keitän itse rokkani...

      • Aatteetonmunvaatteet

        No tuskinpa kukaan sen keiton voimalla valintaansa tekee.


    • Kgbhehnh

      Puoli totuutta keitossa ja äänessä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45419
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      34
      11278
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      215
      10916
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9731
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8548
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3230
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2269
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1807
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1540
    Aihe