Seurantapanta

Kaikille kielteisen päätöksen pakolaisille seurantapanta nilkkaan.Maasta poistuessa pois ,saadaan suomesta terroristit pois.Eiks oliskin hyvä idea vaikka itte sanon.
15235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei auta enää. Oli panta tai nilkka seuranta. Ne ovat täällä! Uskokaa jo! Jos yksi uskaltaa...uskaltaa muutkin. Oli sitten perhettä tai ei.:( Ruotsin kuninkaan puhe oli hyvä. Mutta ei tule jäämään historiaan. Sillä historia tuppaa toistamaan itseään. Osan ottoni Tukholman uhrien omaisille.

Äänestä

Pakolla maasta pois,ja tuntuva sakko niille ketkä niitä piilottelee. Miten voi olla nyky päivänä näin vaikeata toimia tämän asian kanssa.

Äänestä

Panta nilkkaan ja tatska naamaan. Siinä on reilun pelin henki.

Äänestä

päivä aikaa poistua tai valetaan betonisaappaat ja jokeen.toivottavasti jämsän persut alkaa toimiin

Äänestä

noille töitä vieroksuville janipettereille panta kaulaan ja töihin eka ½ v ilman palkkaa ja sitte jos alkaa homma maittaa ja luistaa alkaa palkanmaksu, ennen otan mamun töihin kun tollasen luuserin

Äänestä
  • Eikö ole varaa maksaa palkkaa? Kannattaa varmaan laittaa firma kiinni. :)

    Äänestä

  • mä olen töitä tehnyt 15v lähtien ja 20 vuotta työhistoriaa takana ja kyllä vituttaa maksaa veroja kun tietää mihin nekin menee.matuterroristiloisien persiiseen.varmasti käräytän kaikki jotka laittomasti piilottelee ja hyysää laittomia loiseläjia eli paskakasoja

    Äänestä

rahhoo on ettei paskalle taivu, kysymys oli maksanko palkkaa vai en luusereille

Äänestä
  • Vastaus on: Töitä ei tehdä niin kauan, kun saman rahan saa Kelasta tekemättä yhtään mitään, mitä porvari maksaa huonoa paskapalkkaa.

    Äänestä

  • Pitäisi lopettaa se ilmaisen rahan jakaminen. Jotakin sen eteen pitäisi aina tehdä.

    Äänestä

  • me-päätämme-että kirjoitti:

    Vastaus on: Töitä ei tehdä niin kauan, kun saman rahan saa Kelasta tekemättä yhtään mitään, mitä porvari maksaa huonoa paskapalkkaa.

    Mistä työstä sinä saat palkkaa noin 620€ kuukaudessa ja elät sillä?

    Äänestä

  • Raakapeli kirjoitti:

    Pitäisi lopettaa se ilmaisen rahan jakaminen. Jotakin sen eteen pitäisi aina tehdä.

    Kyllä palkan pitää olla pitkälle yli tuhannen euron jotta sitä voi palkaksi kutsua ja sillä voi elää.
    Kela ei maksa kuin vähän päälle kuudensadan kuukaudessa.
    Jos kerta tekemätöntä työtä on, niin sitten kirjoitetaan työsopimus ja aletaan maksamaan käypää palkkaa sen tekemisestä.

    Äänestä

Porvari, nosta tuntipalkkaa jos meinaat saada meidät tulemaan töihin. Muuten ei tulla. Jos ei työstä saadulla palkalla elä, niin sitten Kela huolehtii elätyksestä. Sitä työtähän nyt ei kukaan kaipaa, vaan siitä saatua rahallista korvausta.

Äänestä
  • Kun pitäisi osata jotakin myös tehdä. Kun ei ole koulut maittaneet ja ainoa työkokemus on mäyräkoirien kanniskelusta, niin ei siinä paljon perusteita palkkaneuvotteluille löydy.

    Äänestä

jos pakallinen kärryfirma lupaa kaupugin takausta vastaan kymmeniä uusia asentajia työlistää huippupalkka 13 ekee..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


panta kirjoitti:

Kaikille kielteisen päätöksen pakolaisille seurantapanta nilkkaan.Maasta poistuessa pois ,saadaan suomesta terroristit pois.Eiks oliskin hyvä idea vaikka itte sanon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu