Kiemunki loikkaa persuihin?

Liikkuu huhua että Kiemunki olisi kysellyt persujen jäsenyyttä kun potkittiin pois demareista? Se on sitten toinen asia huolitaanko. Mutta halu politiikantekoon on edelleen kova. Yleensä siihen puolueeseen on liittynyt monenkirjavaa väkeä, mutta Iisakki taitaa olla liian kova pala.
20358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Iisakkitautinen toivot turhaan. Iisakki muutti pois ja jätti politiikan. Koita hompell hakea uusi valokuva seinällesi.

Äänestä
  • i-sakki ei uutta aatteensa kotipesää löydä ellei sitten luovu liberaalista, porvarisoituneesta ja konformistisesta ajattelutavasta ja palaa siihen nationalistiseen Kansallissosialismiaatteeseen joka kyllä jossakin suhteessa tarkoittaisi hänenkin mielenlaatunsa huomioonottaen jonkintasoista ajattelutavan muutosta!

    Mitäs mieltä olet kokDem-Trollipasko, olisiko i-sakista tuohon, sinä tunnet hänet parhaiten kun olet hänen ykköstrollaaja!


    Illan naurut ja pierut KokDem-Trollille:)
    Heheeeeee :)

    Äänestä

Samasta loikasta puhutaan kaupungilla.

Äänestä

K.Ari ei uutta aatteensa kotipesää löydä ellei sitten luovu liberaalista, porvarisoituneesta ja konformistisesta ajattelutavasta ja palaa vankilassa siihen nationalistiseen Kansallissosialismiaatteeseen joka kyllä jossakin suhteessa tarkoittaisi hänenkin mielenlaatunsa huomioonottaen jonkintasoista ajattelutavan muutosta!

Mitäs mieltä olet Perzuikki-Trollipasko, olisiko K.Arista vankilassa tuohon, sinä tunnet hänet parhaiten kun olet hänen ykköstrollaaja!

Illan naurut ja pierut Perziikki-Trollille:)
Heheeeeee :)

Äänestä

Ongelmia kuulemma jo J Koskisen kanssa.

Äänestä
  • Ilkkalalla on ongelmia jopa poliisin kanssa. Jäitä selliin niin totuus SCC suhmurilta paljastuu.

    Äänestä

  • Heheeeee kirjoitti:

    Ilkkalalla on ongelmia jopa poliisin kanssa. Jäitä selliin niin totuus SCC suhmurilta paljastuu.

    Kok/Dem-Trollipaskolla oli ongelmia jopa äitinsä kanssa.
    Jäitä kehtoon niin kallonkutistus rääpäleeltä onnistui.

    Tuossa sitten on käppänä- Kok/Dem-Trollipaskon aivopierut joka Suoli24-palstalla ihmeteltävinä!

    Päivän naurut !
    Heheeeee

    Äänestä

  • Tämä vartiaa hokeva persutrolli on ihana.

    Äänestä

  • PussataPitäisi kirjoitti:

    Tämä vartiaa hokeva persutrolli on ihana.

    Kiitos....Mukava kuulla !
    Kunhan kuittailen tuon KokDem.Trollin aivopieruja, eipä sen kummempaa :)

    Äänestä

  • Idiootti kuittailee. Aivopierujen säälittävä osaaja.

    Äänestä

  • VartiaHokija kirjoitti:

    Idiootti kuittailee. Aivopierujen säälittävä osaaja.

    No niimpäs näkyy, miksi ihmeessä, teit ihan itse itsestäsi pellen :)

    Päivän naurut

    Äänestä

Iisakki jätti politiikan ja muutti Tervakoskelle ja tekee työtä sairaalassa tiedotuspäällikkönä.

Äänestä
  • hyvä, saadaan verotuloja Janakkalaan

    Äänestä

Siis Iisakki joutui jättämään politiikan SDP:ssä, hänestä tuli puolueelle rasite. Omaa tahtoa jatkoon kyllä on, sen takia hän etsii uutta poliittista kotia. Tervakoski on tilapäinen tukikohta, maakuntahallinto ei tuota asuinpaikkaa vierasta.

Äänestä

Omat pettivät kiemunkin ja heittivät bussin alle.

Äänestä
  • Tiedotuspäällikkö.

    Äänestä

  • Syötitte väärää ja harhaanjohtavaa tietoa issulle, josta aiheutui miljoonien tappiot kaupungille ja issulle suuret hankaluudet.

    Äänestä

  • Kari hoitaa SCC asiat SCC käräjillä.

    Äänestä

Seuraava vaihe kuviossa on perinteisesti se, että Kiemunki kiistää jyrkästi huhut tunnusteluistaan persuihin. Niinpä tietysti, kaikkihan kieltävät kaiken ennen kuin asiat ovat lopullisesti varmoja. Mutta riittääkö persujen nöyryys huolimaan isoegoista kilpailijaa joukkoihinsa? Ehkä nyt riittääkin, rökäletappion jälkeen?

Äänestä

> Ehkä nyt riittääkin, rökäletappion jälkeen?

Ei se mikään rökäletappio ollut. Aika pienestä jäi kiinni Tepon saaminen läpi niin olisi ollut selvästi kolmanneksi suurin puolue.

Teppo olisi ollut hyvä vahvistus valtuustoon että vähän enemmän olisi tarvittu jalkatyötä markettien ovilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Persuiisakki kirjoitti:

Liikkuu huhua että Kiemunki olisi kysellyt persujen jäsenyyttä kun potkittiin pois demareista? Se on sitten toinen asia huolitaanko. Mutta halu politiikantekoon on edelleen kova. Yleensä siihen puolueeseen on liittynyt monenkirjavaa väkeä, mutta Iisakki taitaa olla liian kova pala.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu