Pyöränlaakeri vaihdettu ja silti kohina kuuluu..Missä vois olla vika?
Nissan almeran outo kohina oikealta ajaessa n15?
7
491
Vastaukset
- tulpo
sul on ikkuna auki
- kimppuun
Tutkimuksia pitäisi tehdä enämpi, kristallipallo ei kerro sen tarkemmin?
- siider
Se on semmonen tuulen humina oikealta kuuluupi..Mysteeri tapaus..Onko kellään 98 almeraa niin kuuluuko teillä semmosta huminaa?
- siideriiii
Ota enempi siiderii niin ääni tasaantuu, kuulostaa että kummallakin puolen humisee ja kohisee yhtä paljon.
- kehukehu
Nisanit humisee muutenkin vaikea erottaa vikoja äänien joukosta?
- Outoääni
Alkoi omassa allussa kans outo kumiseva ääni kuulua edestä vasemmalta. Ääni on epätasaisesti katkeilevaa ja kuuluu kun auto liikkuu.Aivan sama ääni kun rullaa vapaalla tai ajaessa millänopeudella tai vaihteella tahansa. Kun nopeus kasvaa niin ääni voimistuu. Tunkkasin vuorollaan renkast ylös mutta välyksiä tai rutinoita tai laahauksia ei löytynyt. Kärryn vuosimalli on -98. Laakeriakaan ei viitti kaiken varalta vaihtaa. Hyviä arvauksia tai tietoa ko kumisevasta viasta mikä sen vois aiheuttaa,kiitos!
- Outoääni
Oikean puolen ulompi vetonivel oli vaihtokelpoinen. Suojakumi oli hajonnut. Ääni lähes katosi kun nivel uusittiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1298275Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047509Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925686Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194820Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1322624Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592495Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531319