Turhimmat valtuustoon valitut

Turhimmat ovat kaikki eläkeläiset ja sitä ikää lähestyvät henkilöt. Esim. Mauri Ojamäki 76 on ihan yli-ikäinen horisko. Samoin Juha Tuomi 64, Vesa Kaloinen 61, Pekka Arvio 63, Pentti Nyholm 62, Antero Niemelä 69, Jukka Sorvari 61, Antti Leinikka 69, Juhani Lehto 68 ja Irmeli Lehtonen 62. Tehkööt nyt viimeistään johtopäätökset ja jääkööt pois seuraavasta valtuustosta.
12363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mitä se ikä haittaa, eihän vaalilupauksia ole tarkoituskaan muistaa.

Äänestä
  • Ainakin Juha ja Irmeli ovat vielä töissa

    Äänestä

Ikärasismia sanoisin. Mielestäni turhimmat ovat ne jotka haluavat esille omien tarkoitusperiensä vuoksi. Linssiluteita ei tarvita eikä demareiden maskotteja.
Toivottavasti luottamuspaikoille ja kuntayhtymän hallitukseen valitaan enemmän kompetenssiä omaavat, esim. Koulutetut pätevät naiset, joilla on selkeä ulosanti sekä kirjallisesti että suullisesti.
Nyt on vara valita.

Äänestä
  • Ikärasismia ei ole olemassakaan.

    Äänestä

  • Vai selkeä ulosanti. Kuuntelitko erään vihreän räksyttävää akkaa verkatehtaan paneelissa, vieläkin hävettää räksyttäjän puolesta. Tämmöisen räksyn nämä Hämeenlinnalaiset sitten valitsivat valtuustoon, valitettavasti.

    Äänestä

Toivottavasti Tuomen Juhakin saisi edes tällä kaudella suunsa auki jossain kohti, viime kausi meni hänellä nurkkapöydästään vain iltatorielämää katsellessa!
liekkö luonnostellutko toriparkkia vai mitä?

Äänestä
  • Kokouspakkio tulee vaikka on hiljaa, hyvä tuntipalkka.

    Äänestä

Vesa Kaloinen on 65 tai 66, oli koulussa luokkaa ylempänä kuin meikä, siitä tämä tieto.

Äänestä

Onko Kaloinen valehdullut ikänsä?

Äänestä

Kuka tota Juha Tuomee oikein äänestää? Siellä se istuu valtuustosalissa haukottelemassa ja seurailee torin "vilskettä" eli yhtä kulkijaa/ilta.

Äänestä

Ei Kaloinen varmaan ole valehdellut, on ihan reilu tyyppi. Mistä lie tuo virhe kotoisin, olisko jääny viime vaalien tietona?

Äänestä

No joka tapauksessa Kaloinen on liian vanha valtuustoon, koska on kohta pakotettu eläkkeelle. Mitä tommonen altshaimeri enää valtuustossa enää tekee. Nuoria siellä pitäisi olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NuoriJärkyttynyt kirjoitti:

Turhimmat ovat kaikki eläkeläiset ja sitä ikää lähestyvät henkilöt. Esim. Mauri Ojamäki 76 on ihan yli-ikäinen horisko. Samoin Juha Tuomi 64, Vesa Kaloinen 61, Pekka Arvio 63, Pentti Nyholm 62, Antero Niemelä 69, Jukka Sorvari 61, Antti Leinikka 69, Juhani Lehto 68 ja Irmeli Lehtonen 62. Tehkööt nyt viimeistään johtopäätökset ja jääkööt pois seuraavasta valtuustosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu