Uusi aikakausi saattaa alkaa pian

darkbutterfly

Olen kuullut että vuoden 2040 tienoilla alkaa uusi huominen, ja että enkelit ovat laskeutuneet maan päälle. Kaikkeus on muuttunut. Uskotteko tähän? Onko uusi aikakausi nurkan takana?

6

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Henk.koht.muutos

      Vastaavia on ennusteltu/profetoitu aina. Edellisen kerran maapallon piti siirtyä johonkin aivan uuteen vuonna 2012, mutta eipä tässä näytä ainakaan mitään kertaihmettä tapahtuneen. Yksikään tuhansista maailmanlopuista ja taivaan valtakunnan laskeutumisista maan päälle ei näytä tulleen.

      Muutokset tapahtuvat ihmisten sisäisessä kokemisen tavassa.

    • venäläinentutkija

      Uusi jääkausi, jep!

      Se muuten muuttaa ilmastomme takas normaaliksi.

    • S.Tingeli

      Muutosta ei tarvitse odottaa vuoteen 2040 asti, vaan se on käynnissä. Ollut jo kauan, mutta se ei mene niin, että yhtenä aamuna kaikki olisi toisin. Maapallon energeettinen muutos on silti ollut hurjan nopeaa viime vuosina, ja vuosi 2012 oli juuri niin tärkeä kuin on annettu ymmärtää. Ja homma jatkuu. En tiedä sinänsä käynnistyykö vuonna 2040 myös jotain merkittävää tai tuleeko enkeleitä tänen silloin enemmän kuin aiemmin. Mutta meitä on jo täällä, on ollut aina.

      Terkuin S Tingeli

      • MitäänMuuttamatonMuutos

        Miksi se muutos ei näy yhtään missään?


    • Uusi huominen alkaa kyllä ihan joka päivä.

      Minä kuulin toissapäivänä että lehmät alkavat lentää viikonpäästä. Kun minä nyt kuulin sen niin nyt sokeasti uskon siihen enkä osaa käyttää aivojani tajutakseni että se on mahdotonta.

    • Kanavakeksa

      Kyllä, 2040 vuonna kaikki ovat kristalleina ja intuitiivisina parantajina newagessa, kaksoisperäliekit pärähtelevat ympäri Suomea ja taivaalla lentelee Amma ja yksisarviset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      517
      8815
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      155
      6086
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      355
      5122
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4729
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      98
      4331
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4043
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      184
      3902
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1838
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1384
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      949
    Aihe