Olen kuullut että vuoden 2040 tienoilla alkaa uusi huominen, ja että enkelit ovat laskeutuneet maan päälle. Kaikkeus on muuttunut. Uskotteko tähän? Onko uusi aikakausi nurkan takana?
Uusi aikakausi saattaa alkaa pian
6
237
Vastaukset
- Henk.koht.muutos
Vastaavia on ennusteltu/profetoitu aina. Edellisen kerran maapallon piti siirtyä johonkin aivan uuteen vuonna 2012, mutta eipä tässä näytä ainakaan mitään kertaihmettä tapahtuneen. Yksikään tuhansista maailmanlopuista ja taivaan valtakunnan laskeutumisista maan päälle ei näytä tulleen.
Muutokset tapahtuvat ihmisten sisäisessä kokemisen tavassa. - venäläinentutkija
Uusi jääkausi, jep!
Se muuten muuttaa ilmastomme takas normaaliksi. - S.Tingeli
Muutosta ei tarvitse odottaa vuoteen 2040 asti, vaan se on käynnissä. Ollut jo kauan, mutta se ei mene niin, että yhtenä aamuna kaikki olisi toisin. Maapallon energeettinen muutos on silti ollut hurjan nopeaa viime vuosina, ja vuosi 2012 oli juuri niin tärkeä kuin on annettu ymmärtää. Ja homma jatkuu. En tiedä sinänsä käynnistyykö vuonna 2040 myös jotain merkittävää tai tuleeko enkeleitä tänen silloin enemmän kuin aiemmin. Mutta meitä on jo täällä, on ollut aina.
Terkuin S Tingeli- MitäänMuuttamatonMuutos
Miksi se muutos ei näy yhtään missään?
Uusi huominen alkaa kyllä ihan joka päivä.
Minä kuulin toissapäivänä että lehmät alkavat lentää viikonpäästä. Kun minä nyt kuulin sen niin nyt sokeasti uskon siihen enkä osaa käyttää aivojani tajutakseni että se on mahdotonta.- Kanavakeksa
Kyllä, 2040 vuonna kaikki ovat kristalleina ja intuitiivisina parantajina newagessa, kaksoisperäliekit pärähtelevat ympäri Suomea ja taivaalla lentelee Amma ja yksisarviset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.607859Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515333Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41271Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61227Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401077Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052