Tällä tytöllä alkaa hermo mennä. Jo kolmas mies, jonka lapset eivät opi talon tavoille!
Miehen lapset eivät tottele
Noora-Piia
14390
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jospa rakastaisit kumppaniasi etkä käskyttämistä... ..käskyttäminen vain käskemisen vuoksi osoittaa psyykkisen sairautesi
Sanos muuta mulla jo 19 mies eikä mitään rotia kakaroissa. Niin kauan vaihdan miestä kunnes tulee vstaan kiltit lapset jotka tekee kuin sanon, niiaa ja pokkaa, osaa käyttäytyä, osaa siivota osaa kunnioittaa minua ja pyytää lupaa minulta ja sanoa äiti.
Vaihdan ja rikon perhietä kunnes upea perhe löytyy. Kyllä se vielä läytyy. Eilenkin miehen kakara istui mustikkapiirakan päälle, kun leivoin, ja sitten vaan roskiin suoraan. Hermot menee kun ei arvoteta äitipuolta ja kunnioiteta. Mäkeen ex äidin tavat, ne on ihan peestä.
Suosittelen, että alat kirjoittamaan blokia noista mielikuvitus miehistä ja lapsista ja myös sutturoista, naikkosista ja perheenrikkojista.
Kirjoita selvinpäin, niin sitte saa jotain tolkkua sun saduista.
Äitipuoliäidiksi, samaa mieltä. Itsellä vasta ensimmäinen liitto onnellisesti takana, sain puolet miehen omaisuudesta kuten pitikin, mutta sen kakaroissa oli kyllä kestämistä. Eivät mm. pyytäneet lupaa puhua, ihan kuin viittaaminen olisi muka vaikeaa, eivätkä joskus nousseet seisomaan puhuessaan. Yksinkertaisesti kyllästyin siihen ainaiseen koivuniemen herralla virpomiseen.
Onkohan talon tavoissa vikaa, jospa alkaisitkin kuuntelemaan lapsia. Lapset ovat erittäin fiksuja ja osaavat valtavan paljon asioita, heillä on kyky kuulla ja nähdä asioita paljon laajemmin. Lisäksi heillä on valtavan hyvä muisti.
Minä kohdallasi uskon kovasti siihen, että talon tavoissa on se suurin vika.
Meillä ei lapsia kuunnella, aikuiset päättää ja määrää ja varsinkin äitipuoli on se joka päivän suunnittelee ja sanoo painavan sanan. On saatava meihen lapset ymmärtämään että äitipuoli on äidin viransijainen ja on samassa asemassa kuin äiti, ei mitään eroa. Tiukka kasvatus tuo tulosta ja meillä käytöstavat ja kunniouítus on rkeitä. Puhutellaan kun annetaan lupa, siivotaan kun kerran sanotaan, nukkumaan mennään kun äitipuoli niin päättää. Mies tietää että olen tiukka äiti joten vastaväitteitä ei tule sieltäkään. Kun lapsett kavaa saavat mennä omiin oloihin pois elätettävänä täällä, siihen en suostu että ilmaseksi elätän vieraita lapsia. Jos ei osaa käyttäytyä ja puhutella niin puhelin pois viikoksi ja siivoustalkoot alkakoot.
Luonnollisesti, lapsien aivothan ovat niin pahasti kesken, että ne ovat lähinnä puoli-ihmisiä.
Kyl näissä tapaksissa se Lissu puoliäiti on se vajaa ihminen... ...joka ei saisi olla ilman vakvontaa lasten lähellä
Lasten velvollisuus on tukea ja kuunnella uutta äitipuolta. ERi voi ollaniin että uusiäitipuoli savustetaan ulos vasta kun on tullut. Lapset tarvii uuden äidin ja määrääjän joka pitää huola ja kasvattaa. On kumma jos ei saada lapsiin tajuumaan että itipuoli on heille suuren suuri rikkaus ja ihminen joka heitä hoitaa ja heistä tkee normaalwita ihmisiä jotka pärjää tulevaisuudessa. Kaiken tekee ilmaiseksi.
Lasten isän on taottava lasten päähän että äitipuoli on ihana ja paras asia heidän elämässään, ja lasten on unohdettava entinen äiti siltä osin että uusi äiti on nyt äiti.
Se onkin pulmana, että lapset eivät ymmärrä kuinka pulassa olisivat ilman äitipuolta. Äitipuolen ehdoton totteleminen myös koulii heitä pärjäämään myöhemmin elämässään. Äitipuolesta on pelkkää hyötyä, mutta kateelliset eivät sitä ymmärrä.
Juurikin nin, äitipuoli on suuri rikkaus lapsille ja miehen exälle. Äitipuoli nauvoo ja opastaa ja kasvattaa, hänellä on taito siihen ja rahkeita.
Kurjaa kun miehen exä yrittää aina pompotella ja haukkua ja hankaloittaa äitipuolen kasvtusta, vielä lapset kiittää että äitipuoli on omistautunut heidän kasvatukseen.
Ilman äitipuolta laspilla ei olisi tulevaisuutta eikä he kasvaisi normaaleiksi.
Aivan, harmittavasti vain miehen mukanaan raahaamat lapset ovat yleensä ongelmatapauksia ja alkavat jo pian mm masturboimaan eikä edes karkkipäivissä pysytä.
Hmmm.sinäkö olet ongelmaton??? Kirjoitukstasi päätellen sinä kierrätät miehiä ja sellaiselle on yksi nimike h***a ! Ja ainoat asiat mitä rakastat raha ja käskyttäminen !
Aseta ehdot ja rajat. Lasten kuuluu totella uutta äitiä eikä niskottelemaan. Kännyt pois viikoksi, tiesikka pois kuukaudeksi tai ulos meno kielto 4 kk kova kuri auttaa ei muu. Tai koulupsykologille juttelemninen, ulkopuolinen apu on tarpeen jos mieli reistailee.