minkä merkkiset lumiketjut parhaat?
lumiketjut?
traktoriin
122685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ofan Matti W
Tarvitko perinteist vai liikenneketjut.
Norjalainen Tellefsdahl on tehnyt ketjuja yli 60 vuotta joten kokemusta löytyy.Eipä tainnu olla sillon suomalaisia ketjun valmistajia.Pisteet Norjalle älykäs kansa ei liittynyt EEUUhun.
ei. Helppoa, kun valtion velkaa ei ole kruunuakaan, talletuksia sitäkin enemmän maailmanpankissa. Mekin niitä lainaamme.
Kuuluu Natoon, on mustaa kultaa, mutta silti:
On oikea siivestäjä. Melkein kaikki samat oikeudet kuin EU jäsenenäkin, mutta ei mitään velvollisuuksia. (on rahoillaan onnistunut nevotteluissa)
Lohta polkumyydään tänne, rajamuodollisuuksia ei ole Suomessa eikä Ruotsissa jne.
Kyllä tarttis pistää Norja ruotuun, eikä sallia tollasen rikkaan siivestelyä.
Muuten millä eväillä me olisimme paremmin pärjänneet EU:n ulkopuolella?
Luuletko, että tukiaiset olisi tullut maksetuksi "setelipainoa lisäämällä"?
Oli sentään yksi todella harvinainen ja älykäs päätös, nimittäin se, että älyttiin liittyä EMU:un.
Loppui se leikkimarkan kanssa pelleily ja iänikuiset devalvaatiot.
Norjalaiset on tosi mulkkua ja itsekästä porukkaa. Että meidän olikin pakko myydä toi telakkakin sinne. Oliskohan se säästyny, jos ei EU:ssa oltais?
Minä, norjalaista en osta mitään, ostan ennemmin EU-laista, se on sama kuin kotimainen, ainakin lähestulkoon.
Muuten, miten olis Tapiot?
No tapiot valtralta tietysti.
Osta Valtralta rahat Jenkeille jotka lopettaa
koko vitun Valtran mihin on tungettu verorahoja
vuosikymmeniä.Äly hoi.
No tietenkin valtralta.Rahat jenkkien perseisiin.Ei mee EUhun ei edes pohjolaan.
Ja ne lopettaa koko vitun valtran.Buhaahahaa.
Van hyvät riimut saa siitähän tässä oli kyse. Mihinkähän sinunnii rahat männöö pistää vähä eppäilemmään.Niinku ne rahat nykymailmassa johonkii pysähtysivät ja vielä sinä oesit niistä perillä.
Tulisit välillä Pönttövuoren eteläpuolelle niin ymmärtäisit muustakin kun ruislimpusta ja kokkelipiimästä.
Joo siellä se järki on,halavimmalla piäset kun laetat vanahat lehmän riimut siihen rattaan ympärille siihen 305,seen. Varmaan ei mää rahat sillo jenkille eikä tehtaat kuavu sen takia.
En minä ollut mitään ketjuja ostamassa.Hyvää kevättä ja laita risukarhit kuntoon sinne kivikoille.
Ofan ketjut kestävimmät ja yleensä helpot asentaa ja pysyvät "kuosissa" eikä tarvii joka talveksi uusia
Kullatut hemet.