Coor helvettiin

Toivottavasti uudet valtuutetut hommaavat sen Coorin pois ja uudet kunnon työmiehet tilalle näistä nykysistä ole muuta kun ristikon täyttäjiksi
71255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olen samaa mieltä, ihmeellistä että verovaroja valutetaan veroparatiiseihin luottamusmiesten suostumuksella. Ja kukaan ei ota kantaa mitä sopimus pitää sisällään. Tuntuu että likimain "kaikki" normaali kiinteisteistöhuolto ei kuitenkaan kuulu.

Äänestä

Saas nähbä, riittääkö uusissa b päättäjissä

Äänestä

Ja tilalle 10 kunnan miestä ja pari mestaria töitä johtamaan. Onko se halvempaa?

Äänestä
  • No kymmentä ei ollut silloinkaan. Nykyisin jo esim lehtien haravointi tekee 1 mies saman kun entiset 10. Se vaatii sen hyvän työnjohdon joka viihtyy työmailla haistelemassa työilmapiiriä

    Äänestä

onks se coorin miehiä joka ajaa traktori peräkärri yhdistelmällä monninkylän seon ja kirkonkylän väliä?Neljä kertaa päivässä,tehokasta työaikaa.

Äänestä

Just näin oon samaa mieltä. Tollainen firma jonka tekemisiä ei kunnanpuolesta valvota. Kunnalla pitää olla henkilö, jolle infotaan havaitut puutteet. Oon huomannu monasti coorin välinpitämättömän asenteen. Mitään hajottamaansa eivät korjaa ennenkuin joku rupeaa soittelee perään ja sittenkin ei meinaa tapahtua. Hienot kyltit kunnan kiinteistössä et coor hoitaa, ei mitään numeroo niissä mihin soittaa puutteet/viat. Aina etsittävä tiedot netistä.

Äänestä

Moikka nyt pakko kirjoittaa vaikkei kukaan välitä tietty..olen itse kyseisessä firmassa töissä ja kohtelu ei aina hyvää ja tuntuu ettei oikeasti välitetä mistään..
Itse olen siivonnut monta vuotta ja koulutus on..silti en saa aina apua kun kysyn että saisin tehtyä jotain mitä en pysty yksin
Kaikessa kyse aina rahasta...
Olen miettiyt myös firman vaihtoa
En löytänyt vielä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fatmama kirjoitti:

Toivottavasti uudet valtuutetut hommaavat sen Coorin pois ja uudet kunnon työmiehet tilalle näistä nykysistä ole muuta kun ristikon täyttäjiksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu