Rikun eli Aziz Yıldırımin seikkailut Alanyassa.
Sain tuon taiteilijanimen aikanaan hotelli Gumuksen Fanerbahcea kannattavalta baarimikolta. Luulin ensin hänen kutsuvan minua lapseksi (children). Olen kuulemma Fenerbahcen puheenjohtajan Aziz Yıldırımin näköinen... no ainakin meillä on harmaa tukka. Minä olen se köyhempi versio. :)
Turkkilaisilla on kumma tapa ottaa suomalaisia nimiä ja antaa suomalaisille turkkilaisia nimiä... ne se heille suotakoon. Kunhan kukaan ei vain ole opettanut Kleopatra Beachin henkilökunnalle mitään "Mitä kuuluu kukku luuruu?" kaltaista. Kun kuulin tuon sadannen ja ensimmäisen kerran Gumuksessa meinasin tehdä murhan... :)
Kerron tässä kokemuksistani Alanyan matkalta matkan edistyessä.
Jo tapahtunutta.
Lentoajat ovat jo muuttuneet muutamaan kertaan tosin minun mielestäni parempaan suuntaan. Lähtö Oulusta OK kello 11.10. Paluu Antalyasta lähtee kello 9.45. Saisi toki olla myöhemminkin mutta siirtyi sentään reilulla kolmella tunnilla parempaan suuntaan. Menolento yhdistettiin Kuopion lentoon, joten matka-aika piteni reilulla tunnilla. Tästä minua jo varoiteltiin ryhmässä ennen kuin maksoin matkan, joten en valita. Lennon pitäisi laskeutua Antalyaan kello 16.55 eli jos kaikki menee nappiin olemme hotellilla kello 19 tienoissa ja ehdimme illalliselle. :)
Hotelli muuttui Kleopatra Adasta saman ketjun Kleopatra Beachiin. Muutos ei ole välttämättä mieluinen sillä Kleopatra Beachin arvostelut ovat hiukan ristiriitaisia. Epäilen huoneiden tasossa olevan isoja eroja. Hotelli on saanut tasaisesti arvosanoja 1-5 mikä pikaisen kummastuttaa. Ikävä kyllä yksin matkaavat saavat yleensä niitä huonoimpia huoneita.
Lähetin hotellille toiveen huoneesta, jossa on aurinkoinen parveke ja merinäköala. Voihan tuo toteutuakin, jos hotellissa on reilusti tilaa?
Positiivista tuossa on mahdollisen merinäköalan lisäksi rannan, keskustan ja ns. Suomi-baarien läheisyys.
Siirto ei mene Deturin piikkiin. Kleopatra Adaa ei avata ainakaan vielä vähäisen kysynnän vuoksi. Keskittävät asiakkaat Kleopatra Beachiin.
Lähtöön aikaa vajaa 4 vuorokautta.
Provot saavat ihan vapaasti yrittää provosoida. En vastaa niin eivät edes tiedä olenko huomannut provoilut... :) Kukaan ei jaksa kovin pitkään, jos ei saa reaktiota aikaan. Pyydän siis muiltakin kärsivällisyyttä.
Oulu - Alanya Kleopatra Beach 16-23.4.2017.
blues_brother
0
264
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t744988- 332781
- 402544
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261953Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401862Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291709- 901703
- 1661583
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241348Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941210