ostaisin vanhoja aikakauslehtiä

romualdo2

lähinnä Katso, Seura ja Apulehtiä vuosilta 1961 - 1976 ja nimenomaan niitä numeroita joissa on artikkeleita sekä eurovision laulukilpailuista että syksyn sävelkisoistakin! Ilmoita mitä kaikkia Sulta löytyy - kiitos paljon jo etu käteen. Voit lähettää postikortin osoitteeseen : arto luomala kleemolankatu 1 d as 6 68300 Kälviä

8

724

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • romualdo2

      toki myöhemmätkin irtonumerot käyvät, aina jonnekin v. -87 asti. Vuoteen jolloin syksyn sävel kilpailu täytti 20 vuotta.

    • romualdo2

      siis onko totta tai siis mahdollistakaan ettei kukaan tiedä tälläsistä mittään… ?

      • yksi.mahdollisuus

        On saattaneet noin vanhat tämänkaltaiset lehdet mennä paaliin jo vuosikymmeniä sitten. Kannattaa kysyä kyseisten lehtien toimituksesta kopioita artikkeleista jos heillä on arkistossa noinkin vanhoja lehtiä tai digitoituna ne.


    • romualdo2

      kiitos uskon valamisesta - ja vinkeistä ... pyyntöni on edelleenkin voimassa - kaikki aikakauslehtien ystävät - yhdistäkäämme voimamme!

    • Kaappikellot

      Löytyy, laitoin avauksen

    • ksdjskdjkjkdjdfkjd

      Nythän mie vasta hokasin, postikortti yhteysmuotona! Harvinaista tänä päivänä :)
      Valitettavasti ei ole haluamasi lehtiä minulla, vanhemmille tuli Apu ja Seura 80-luvulla mutta nekin on menneet jo kauan sitten joko saunan uuniin tai paperinkeräykseen.

    • Anonyymi

      do dii, kaikki euroviisuja ja syksyn sävel -kisoja koskevat jutut, ja toki muutkin maailmalle aikoinaan (ainakin) olleet musiikkikilpailut, Sopot, Kultainen Leija, Kultainen Orfeus, Japanin maailmanlaajuinen festivaali, jne..., ainakin lähinnä Katso-lehti on voinut nämäkin huomioida, muita paremmin...? puhelin numeroni on 06-8350700 miel. aamupäivisin 10.00-13.00 Kiits. ! Ja toki oman listan voit lähetellä aloitusviestissäni olevaan osoitteeseeni. Suuret kiitokset jo etukäteen vaivannäöstäsi!

    • Anonyymi

      Kultainen Hirvikin joskus kisattiin.
      Sopotin kilpailut ja monet muut olivat mukavia aikansa skaboja. Sellaisia saisi tulla nyt tilalle kun viisut on kliseisiä ja lauletaan taustanauhoilla räppejä ja teknoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe