ja lapset aina miehen jutuissa mukana. Exä tunkeutuu meiheni vanhempien kotiin ja lirkuttelee anopille kaikkea musta puhuen pahaa. Anoppi ja entinen miniä ovat kaverieta oelvinaan ja miehen exä tahalteen kiusaa meitä. Uskon että miehen äitiä inhottaa kun entinen miniä roikkuu siellä jatkvuasti. Aina kehuu kuinka tämä on ihana nainen ja osaa kaikkea, mitä se mulle kuuluu jos toinen tunkeutuu heidän kotiin minua kiusaten.
Menkööt ja olkoot kaveareita mua ei haittaa kunhan pitäis noi tenavatkin kurissa ja poissa silmistämme.
Minä en koskaan ole haukkunut miehen exää miehen äidille, mutta tämä jatkuvasti tekee sitä. Olen suuri uhka hänelle ja siksi yrittää kääntää anopin mielen minua kohtaan. Anoppi pyytää aina ex miniää apuun kun on joku juttu, vaikka olen sanonu että minä teen sen paremmin että minut pitää kutsua apuun, mutta ei koskaan pyydä, pitää mua varmaan parempana ihmisnenä ja arvokkaampana ettei rasita mua kotitöillään. piiat tekee yleensä kotityöt. Minä vaan kahvittelen siellä, kotipiika hoitaa hommat. hah..
Miehen ärsyttävä exä
5
493
Vastaukset
- jkuio
Luepas tuo oma kirjoituksesi ihan ajatuksen kanssa.
Minusta sinä itse haluaisit sanella rajat kaikille ja olet valtavan kiukkuinen siitä, että puolisosi ex-tapaa entistä anoppiaan. Saavat lapsenlapsetkin olla mummin luona ilman päsmäreitä näin , sillä lapsetkin tuntuvat olevan sinulle vihan kohde, vaikka ovatkin miehesi lapsia. Mitähän varten olet työntynyt tuohon suhteeseen, kun mikään ei sinua miellytä. - Anonyymi
Sitä kannattaa nyksänkin miettiä, että mihin sen oman kuontalonsa tunkee. Yleensä nopeat saa sen mikä kiiltelee eniten.... vähän niinkuin harakka. Ei nämä parisuhdemarkkinat ole mikään kisa, että nopein saa parhaat lusikat. Mätää on kuulkaa niissä eniten, mitkä kiiltää koreiden. Onko kellään nyksällä käynyt ikinä mielessä, että he ovat sen exän korvike/lohtu? Meillä se vähän näin kävi. Meidän suhde loppui exän kamalien ongelmien vuoksi, joiden vuoksi lapsetkin kärsi. Tämä nyksä sitten on ihan itse ilmoittanut, että hän on tosi upea. Mun ei tarvi ilmoittaa upeuttani, mutta tiedän olevani exäni elämän rakkaus, jonka hän menetti. Jouduttiin hetki sitten kohtaamaan exän kanssa lapsen asioissa. Laitoin virttyneet, löysät vaatteet päälle ja yritin olla mahd tavallinen, ettei exä vertaa minua siihen nyksään. Tiedän, että pystyisin viemään exäni nyksältä edelleenkin, jos haluaisin. Ongelmavyyhtiä en kuitenkaan itselleni halua, joten antaa harakan hoitaa hommat.
- Anonyymi
Kuule tyttö. Kun ero tulee, tulee se vain miehestä tai vaimosta, EI suvusta, EI ex-naapureista, harvoissa tapauksissa kaveripiiri kyllä jää, EI lasten kummeista. Kuule tyttöpieni, olisit ajoissa ajatellut, kun lapselliseen kyntesi iskit. Koko paketti on nyt sinulla, kipasehan peilin eteen ja muista, että et ole nro 1!
- Anonyymi
Jos suhde on ollut pitkä, niin siinä ohessa on syntynyt muitakin ihmissuhteita mm entisen puolison vanhempiin. Ei nämä ihmissuhteet katkea, vaikka uusi puoliso niin haluaisikin. Uuden puolison on sopeuduttava tilanteeseen, eikä hän voi tulla itsekkäästi vaatimaan kaikkea itselleen.
- Anonyymi
Trolli lähes kahdeksan vuoden takaa, jos tuo olis totta, niin ovat eronneet jo aikoja sitte.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1254993Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1733752Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi463188Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a223168Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut391727Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik401279Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun381175Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.
No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.3041098Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei301071- 831036