Miehen ärsyttävä exä

kummatyrkky

ja lapset aina miehen jutuissa mukana. Exä tunkeutuu meiheni vanhempien kotiin ja lirkuttelee anopille kaikkea musta puhuen pahaa. Anoppi ja entinen miniä ovat kaverieta oelvinaan ja miehen exä tahalteen kiusaa meitä. Uskon että miehen äitiä inhottaa kun entinen miniä roikkuu siellä jatkvuasti. Aina kehuu kuinka tämä on ihana nainen ja osaa kaikkea, mitä se mulle kuuluu jos toinen tunkeutuu heidän kotiin minua kiusaten.
Menkööt ja olkoot kaveareita mua ei haittaa kunhan pitäis noi tenavatkin kurissa ja poissa silmistämme.
Minä en koskaan ole haukkunut miehen exää miehen äidille, mutta tämä jatkuvasti tekee sitä. Olen suuri uhka hänelle ja siksi yrittää kääntää anopin mielen minua kohtaan. Anoppi pyytää aina ex miniää apuun kun on joku juttu, vaikka olen sanonu että minä teen sen paremmin että minut pitää kutsua apuun, mutta ei koskaan pyydä, pitää mua varmaan parempana ihmisnenä ja arvokkaampana ettei rasita mua kotitöillään. piiat tekee yleensä kotityöt. Minä vaan kahvittelen siellä, kotipiika hoitaa hommat. hah..

5

497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jkuio

      Luepas tuo oma kirjoituksesi ihan ajatuksen kanssa.

      Minusta sinä itse haluaisit sanella rajat kaikille ja olet valtavan kiukkuinen siitä, että puolisosi ex-tapaa entistä anoppiaan. Saavat lapsenlapsetkin olla mummin luona ilman päsmäreitä näin , sillä lapsetkin tuntuvat olevan sinulle vihan kohde, vaikka ovatkin miehesi lapsia. Mitähän varten olet työntynyt tuohon suhteeseen, kun mikään ei sinua miellytä.

    • Anonyymi

      Sitä kannattaa nyksänkin miettiä, että mihin sen oman kuontalonsa tunkee. Yleensä nopeat saa sen mikä kiiltelee eniten.... vähän niinkuin harakka. Ei nämä parisuhdemarkkinat ole mikään kisa, että nopein saa parhaat lusikat. Mätää on kuulkaa niissä eniten, mitkä kiiltää koreiden. Onko kellään nyksällä käynyt ikinä mielessä, että he ovat sen exän korvike/lohtu? Meillä se vähän näin kävi. Meidän suhde loppui exän kamalien ongelmien vuoksi, joiden vuoksi lapsetkin kärsi. Tämä nyksä sitten on ihan itse ilmoittanut, että hän on tosi upea. Mun ei tarvi ilmoittaa upeuttani, mutta tiedän olevani exäni elämän rakkaus, jonka hän menetti. Jouduttiin hetki sitten kohtaamaan exän kanssa lapsen asioissa. Laitoin virttyneet, löysät vaatteet päälle ja yritin olla mahd tavallinen, ettei exä vertaa minua siihen nyksään. Tiedän, että pystyisin viemään exäni nyksältä edelleenkin, jos haluaisin. Ongelmavyyhtiä en kuitenkaan itselleni halua, joten antaa harakan hoitaa hommat.

    • Anonyymi

      Kuule tyttö. Kun ero tulee, tulee se vain miehestä tai vaimosta, EI suvusta, EI ex-naapureista, harvoissa tapauksissa kaveripiiri kyllä jää, EI lasten kummeista. Kuule tyttöpieni, olisit ajoissa ajatellut, kun lapselliseen kyntesi iskit. Koko paketti on nyt sinulla, kipasehan peilin eteen ja muista, että et ole nro 1!

    • Anonyymi

      Jos suhde on ollut pitkä, niin siinä ohessa on syntynyt muitakin ihmissuhteita mm entisen puolison vanhempiin. Ei nämä ihmissuhteet katkea, vaikka uusi puoliso niin haluaisikin. Uuden puolison on sopeuduttava tilanteeseen, eikä hän voi tulla itsekkäästi vaatimaan kaikkea itselleen.

      • Anonyymi

        Trolli lähes kahdeksan vuoden takaa, jos tuo olis totta, niin ovat eronneet jo aikoja sitte.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      69
      2529
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      85
      2410
    3. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      19
      2161
    4. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä

      Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä
      Maailman menoa
      44
      1821
    5. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      93
      1781
    6. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      117
      1717
    7. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      259
      1639
    8. Mitä koululla tapahtui?

      Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287
      Imatra
      25
      1087
    9. Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.

      Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he
      Perussuomalaiset
      324
      1015
    10. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      9
      947
    Aihe