Miehen ärsyttävä exä

kummatyrkky

ja lapset aina miehen jutuissa mukana. Exä tunkeutuu meiheni vanhempien kotiin ja lirkuttelee anopille kaikkea musta puhuen pahaa. Anoppi ja entinen miniä ovat kaverieta oelvinaan ja miehen exä tahalteen kiusaa meitä. Uskon että miehen äitiä inhottaa kun entinen miniä roikkuu siellä jatkvuasti. Aina kehuu kuinka tämä on ihana nainen ja osaa kaikkea, mitä se mulle kuuluu jos toinen tunkeutuu heidän kotiin minua kiusaten.
Menkööt ja olkoot kaveareita mua ei haittaa kunhan pitäis noi tenavatkin kurissa ja poissa silmistämme.
Minä en koskaan ole haukkunut miehen exää miehen äidille, mutta tämä jatkuvasti tekee sitä. Olen suuri uhka hänelle ja siksi yrittää kääntää anopin mielen minua kohtaan. Anoppi pyytää aina ex miniää apuun kun on joku juttu, vaikka olen sanonu että minä teen sen paremmin että minut pitää kutsua apuun, mutta ei koskaan pyydä, pitää mua varmaan parempana ihmisnenä ja arvokkaampana ettei rasita mua kotitöillään. piiat tekee yleensä kotityöt. Minä vaan kahvittelen siellä, kotipiika hoitaa hommat. hah..

5

496

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jkuio

      Luepas tuo oma kirjoituksesi ihan ajatuksen kanssa.

      Minusta sinä itse haluaisit sanella rajat kaikille ja olet valtavan kiukkuinen siitä, että puolisosi ex-tapaa entistä anoppiaan. Saavat lapsenlapsetkin olla mummin luona ilman päsmäreitä näin , sillä lapsetkin tuntuvat olevan sinulle vihan kohde, vaikka ovatkin miehesi lapsia. Mitähän varten olet työntynyt tuohon suhteeseen, kun mikään ei sinua miellytä.

    • Anonyymi

      Sitä kannattaa nyksänkin miettiä, että mihin sen oman kuontalonsa tunkee. Yleensä nopeat saa sen mikä kiiltelee eniten.... vähän niinkuin harakka. Ei nämä parisuhdemarkkinat ole mikään kisa, että nopein saa parhaat lusikat. Mätää on kuulkaa niissä eniten, mitkä kiiltää koreiden. Onko kellään nyksällä käynyt ikinä mielessä, että he ovat sen exän korvike/lohtu? Meillä se vähän näin kävi. Meidän suhde loppui exän kamalien ongelmien vuoksi, joiden vuoksi lapsetkin kärsi. Tämä nyksä sitten on ihan itse ilmoittanut, että hän on tosi upea. Mun ei tarvi ilmoittaa upeuttani, mutta tiedän olevani exäni elämän rakkaus, jonka hän menetti. Jouduttiin hetki sitten kohtaamaan exän kanssa lapsen asioissa. Laitoin virttyneet, löysät vaatteet päälle ja yritin olla mahd tavallinen, ettei exä vertaa minua siihen nyksään. Tiedän, että pystyisin viemään exäni nyksältä edelleenkin, jos haluaisin. Ongelmavyyhtiä en kuitenkaan itselleni halua, joten antaa harakan hoitaa hommat.

    • Anonyymi

      Kuule tyttö. Kun ero tulee, tulee se vain miehestä tai vaimosta, EI suvusta, EI ex-naapureista, harvoissa tapauksissa kaveripiiri kyllä jää, EI lasten kummeista. Kuule tyttöpieni, olisit ajoissa ajatellut, kun lapselliseen kyntesi iskit. Koko paketti on nyt sinulla, kipasehan peilin eteen ja muista, että et ole nro 1!

    • Anonyymi

      Jos suhde on ollut pitkä, niin siinä ohessa on syntynyt muitakin ihmissuhteita mm entisen puolison vanhempiin. Ei nämä ihmissuhteet katkea, vaikka uusi puoliso niin haluaisikin. Uuden puolison on sopeuduttava tilanteeseen, eikä hän voi tulla itsekkäästi vaatimaan kaikkea itselleen.

      • Anonyymi

        Trolli lähes kahdeksan vuoden takaa, jos tuo olis totta, niin ovat eronneet jo aikoja sitte.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      252
      9338
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      5
      2801
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      209
      1932
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      105
      1920
    5. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      64
      1408
    6. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      140
      1407
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      128
      1317
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1016
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      911
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      828
    Aihe