Sananvapaus vakavassa vaarassa

Turussa on kielletty valtuutettuja puhumasta maahanmuutosta

https://www.kansalainen.fi/suomen-uutiset-turussa-kiellettiin-valtuutettuja-puhumasta-maahanmuutosta/

Kuitenkin valtuutetut joutuvat tekemään päätöksiä esim. maahanmuutosta johtuneiden kustannuksen maksuun veronmaksajien varoista.
9171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Turku on läpeensä saastutettu vihervasemmistolla , ei pidä valittaa ,sitä saa mitä tilaa , vahingon ilo on aidoin ilo , ja sitä nyt muualla riittää, hyvä turku.

Äänestä

Nuole mun moloo. Aivokalvontulehdus on kiva. Kiitos paska äiti kun pössyttelit aivoni pilalle. PERKELE!

Äänestä

Ihmisen on aina äänitettävä keskustelunsa valhemedian Kaleva, Hesari puuhissa, jotka keskittyvät maahanmuuttokriittisten mustamaalaamiseen

Kalevan päätoimittajaksi itseään kutsuva Kyösti Karvonen menettää malttinsa
Kuuntele päätoimittaja https://www.youtube.com/watch?v=QgWiXD3Yaoo
https://www.youtube.com/watch?v=lUcImtv4yAM
https://www.youtube.com/watch?v=ozybhUuJ_Fg
http://mvlehti.net/2017/04/16/viha-ja-valhelehti-kaleva-rikkoo-lakia-sananvapauden-kayttamisesta-joukkoviestinnassa/
http://www.jlokka.fi/2017/04/oikaisupyynto-kalevan-1142017.html

Halla-ahon jämäkät kommentit sensuuri-Ylen vaalikoneessa https://vaalikone.yle.fi/kuntavaalit2017/helsinki/ehdokkaat/28450

LOPUKSI VIELÄ, muista irtisanoa Hesari
http://mvlehti.net/2017/03/21/ilja-janitskin-helsingin-sanomat-vessanpytysta-alas-nyt/
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=41439.msg212621#msg212621

Äänestä

En olisi koskaan uskonut, että sivistysvaltio Suomi vajoaa näin alas, eikä pelastajaa näy. Saa suomalaiset kyllä katsoa peiliinkin, suuri osa uskoo sinisilmäisesti valtamediaa, vaikka järki sanoo toista. Onhan tämä kieltämättä uskomaton tilanne. Päättäjät, media ja kirkko samassa veneessä viemässä Suomea kohti Euroopan Liittovaltiota, eikä tästä edes puhuttu kuntavaaleissa?!?

Hyvästi Oy Suomi Ab

Äänestä
  • Jälleen oli TOTUUS sääntöjen vastainen, ei ollut edes vihaista puhetta ,kauan eläköön Suomi,

    Äänestä

järkyttynyt kantasuomalainen :(

Äänestä

Yle ei tiedä mitään

ENGLANTIIN YLLÄTYSVAALIT
Breaking News‏Verified account pääministeri theresa May julisti muutama minuutti sitten vaalit 8 kesäkuuta


Yle ja valtavalhemedia ei taaskaan tiedä

Halla-ahon tyylikkäät vaalivastaukset johtamassasi sensuuri-Ylessä https://vaalikone.yle.fi/kuntavaalit2017/helsinki/ehdokkaat/28450

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kohti.pohjois.koreaa kirjoitti:

Turussa on kielletty valtuutettuja puhumasta maahanmuutosta

https://www.kansalainen.fi/suomen-uutiset-turussa-kiellettiin-valtuutettuja-puhumasta-maahanmuutosta/

Kuitenkin valtuutetut joutuvat tekemään päätöksiä esim. maahanmuutosta johtuneiden kustannuksen maksuun veronmaksajien varoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu