Miestä vai naista

Ujoutelias

Olen naisen kanssa naimisissa oleva viisikymppinen mies. Suhteemme on erinomainen ja samoin seksi . Joskus kuitenkin mieleen hiipii ajatus seksistä miehen kanssa. Kiihotun valtavasti siitä ajatuksesta, että saisin miestä ja tekisimme kaikkea mitä mielikuvitus keksii. En ajattele, että tässä on mitään väärää. Vaimonikoin tietää tästä puolestani. On kuitenkin vaikeaa ottaa askel varsinaiseen toteutukseen. Ja miten ja mistä sen toisen miehen voisi löytää?

11

439

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bimmoox

      Samainen pulma varmaan usealla bi miehellä. Itse koen naisen läheisemmäksi kiihotun hänen seurassa rakastelu sujuu hyvin eli kaikki pitäisi olla hyvin. Kuitenkin joskus kaipaan miehen läheisyyttä, kosketusta en panoja vaan kevyempää hyväilyä ym. Eli se jäisi miehen kanssa leikin asteelle. Mistä mies ? Levareilta en lähde etsimään.

    • MinäBi

      Haluaisin bi-kokemuksen miehen kanssa, se tarkoittaisi käsinhyväilyjä ja suuseksiä. Olen ehdottoman terve, ei skesitauteja ja sitä edellytän mieheltä myös.

    • kokematonbtm

      Minulla on juuri samanlainen tilanne kuin aloittajalla. Vaimo antoi minulle luvan harrastaa seksiä miehen kanssa kun viikonloppuna keskusteltiin minun bi henkisyydestä. Tänäänkin kysyi joko olen laittanut ilmoitusta että päästäisiin katsomaan vastauksia. Haluaisin antaa/saada suuseksiä ja antaisin panna kumella.

    • mielihaluinen

      Tuttu tunne 40v. ukm:lle.
      Vain naisen kanssa ollut, mutta mies kokeilu kiinnostaa. Rouva tykkää ajatuksesta, ja kiihottuu läpi märäksi kun tuosta olen puhunut.

    • m60bi

      Tuttu tilanne varmasti yllättävänkin monille. parhaiten onnistuisi tietenkin kahden pariskunnan kesken, jossa kaikki olisivat bi-henkisiä. Olin aikanaan kaksistaan saunassa silloisen lankoni kanssa. Juttelimme puolisoistamme kaikenlaista ja totesimme, että molemmilla on pienet pippelit, jotka kuitenkin alkavat herkästi jöpöttää. Siihen se sitten kuitenkin jäi, varmaan harmitti molempia jälkeenpäin.

    • Usealle varmaan ajatusleikkinä tuttu tilanne, mutta tarviiko joka fantasia toteuttaa? Mitä jos kokemus onkin totaalinen pettymys? Toki ainakin silloin on kokeiltu ja tietää ettei ollut oma juttu, mutta millä hinnalla? Kannattaako parisuhde/avioliitto riskeerata kokeilun takia? Eri asia toki on, jos asiasta on puhuttu kumppanin kanssa, silloin anti mennä vaan.

      Jotenkin tuntuu tämän kokeilunhalun miehillä tulevan myöhemmällä iällä kuin naisilla, olenko väärässä? Samaten naisten kokeilunhaluisuus on hyväksytympää ja ymmärretympää kuin miesten vastaava. Ehkä tämä muuttuu joskus. Luulisi tavallaan asian olevan toisinpäin, koska yleensä mies on seksuaalisempi olento kuin nainen.

    • 64bim

      Varsin yleistä varttuneempien miesten keskuudessa että vieras mies alkaa kiehtoa alastomina yhdessä, kiihkeitä katseita halu koskettaa, hyväillä ym. Maikkarin sivuilla 50&60 v parit hakevat toistensa seuraa tai miestä, naista. Halu ja tarve olemassa mutta mistä löytää samaa haluava siinä pulma.

    • Sinäänsä on sangen mielenkiintoista miten tuo kokeilunhalu herää ensin murrosiässä ja seuraavan kerran vanhemmalla iällä. Osaako joku kertoa miksi asia menee näin? Onko mies aikuisemmalla iällä varmempi itsestään vai onko kyseessä viidenkympin villitys?

      Toinen mitä olen pohtinut nykyisessä suvaitsevassa yhteiskunnassa, miksi kokeilunhaluisten miesten asema on niin altavastaava naisten vastaavaan. Jotenkin käy mielessä osin pornon olevan tässä takana, koska heteropornossa on lähes aina lesboseksikohtaus. Luulen tämän edesauttaneen asiaa, en ole varma onko näin, mutta ajatus tuli mieleeni.

    • tjtyj

      Mies kerrankin kokeiltuaan miesten välistä on homo lopun ikäänsä vaikka olisikin käynyt selville että "bisseys" olikin vain seksifantasia joka ei todellisuudessa kiihottanutkaan. Nainen säilyy heterona vaikka olisi joskus kokeillutkin naisen kanssa.

      • Tätäkään en ymmärrä yhtään. Seksuaalisuushan voi muuttua vuosien saatossa, eikä kerta tee kenestäkään mitään, koska sehän on kokeilu. Mutta oikeassa olet.


      • m60bi

        En ymmärrä väitettä, että mies kerran kokeiltuaan olisi ikuinen homo ... siis naiset eivät enää kiinnostaisi. Olen kuvitellut, että itselleni naisen tilalle on tullut "henkilö"; nainen, mies tai transu. Toista ei arvioi sukupuolen mukaan, vaan muuten - millaiseksi hänet kokee ihmisenä. On naispuolisia henkilöitä, joihin en koskisi tikullakaan. Sitten on sellaisia, jotka kokee miellyttävinä, jopa kiihottavina riippumatta siitä mitä heillä on jalkojen välissä.


    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      158
      1483
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      255
      1063
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      183
      702
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      691
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      199
      638
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      605
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      536
    8. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      66
      496
    9. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      30
      474
    10. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      459
    11. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      31
      451
    12. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      440
    13. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      53
      427
    14. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      25
      425
    15. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      37
      422
    16. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      419
    17. Valtiomies puhuu?

      "Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. – 
      Maailman menoa
      77
      394
    18. Onko meillä mies

      Kakki hyvin?🤨
      Ikävä
      27
      390
    19. 19
      384
    20. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      383
    Aihe