Olen naisen kanssa naimisissa oleva viisikymppinen mies. Suhteemme on erinomainen ja samoin seksi . Joskus kuitenkin mieleen hiipii ajatus seksistä miehen kanssa. Kiihotun valtavasti siitä ajatuksesta, että saisin miestä ja tekisimme kaikkea mitä mielikuvitus keksii. En ajattele, että tässä on mitään väärää. Vaimonikoin tietää tästä puolestani. On kuitenkin vaikeaa ottaa askel varsinaiseen toteutukseen. Ja miten ja mistä sen toisen miehen voisi löytää?
Miestä vai naista
11
430
Vastaukset
- bimmoox
Samainen pulma varmaan usealla bi miehellä. Itse koen naisen läheisemmäksi kiihotun hänen seurassa rakastelu sujuu hyvin eli kaikki pitäisi olla hyvin. Kuitenkin joskus kaipaan miehen läheisyyttä, kosketusta en panoja vaan kevyempää hyväilyä ym. Eli se jäisi miehen kanssa leikin asteelle. Mistä mies ? Levareilta en lähde etsimään.
- MinäBi
Haluaisin bi-kokemuksen miehen kanssa, se tarkoittaisi käsinhyväilyjä ja suuseksiä. Olen ehdottoman terve, ei skesitauteja ja sitä edellytän mieheltä myös.
- kokematonbtm
Minulla on juuri samanlainen tilanne kuin aloittajalla. Vaimo antoi minulle luvan harrastaa seksiä miehen kanssa kun viikonloppuna keskusteltiin minun bi henkisyydestä. Tänäänkin kysyi joko olen laittanut ilmoitusta että päästäisiin katsomaan vastauksia. Haluaisin antaa/saada suuseksiä ja antaisin panna kumella.
- mielihaluinen
Tuttu tunne 40v. ukm:lle.
Vain naisen kanssa ollut, mutta mies kokeilu kiinnostaa. Rouva tykkää ajatuksesta, ja kiihottuu läpi märäksi kun tuosta olen puhunut. - m60bi
Tuttu tilanne varmasti yllättävänkin monille. parhaiten onnistuisi tietenkin kahden pariskunnan kesken, jossa kaikki olisivat bi-henkisiä. Olin aikanaan kaksistaan saunassa silloisen lankoni kanssa. Juttelimme puolisoistamme kaikenlaista ja totesimme, että molemmilla on pienet pippelit, jotka kuitenkin alkavat herkästi jöpöttää. Siihen se sitten kuitenkin jäi, varmaan harmitti molempia jälkeenpäin.
Usealle varmaan ajatusleikkinä tuttu tilanne, mutta tarviiko joka fantasia toteuttaa? Mitä jos kokemus onkin totaalinen pettymys? Toki ainakin silloin on kokeiltu ja tietää ettei ollut oma juttu, mutta millä hinnalla? Kannattaako parisuhde/avioliitto riskeerata kokeilun takia? Eri asia toki on, jos asiasta on puhuttu kumppanin kanssa, silloin anti mennä vaan.
Jotenkin tuntuu tämän kokeilunhalun miehillä tulevan myöhemmällä iällä kuin naisilla, olenko väärässä? Samaten naisten kokeilunhaluisuus on hyväksytympää ja ymmärretympää kuin miesten vastaava. Ehkä tämä muuttuu joskus. Luulisi tavallaan asian olevan toisinpäin, koska yleensä mies on seksuaalisempi olento kuin nainen.- 64bim
Varsin yleistä varttuneempien miesten keskuudessa että vieras mies alkaa kiehtoa alastomina yhdessä, kiihkeitä katseita halu koskettaa, hyväillä ym. Maikkarin sivuilla 50&60 v parit hakevat toistensa seuraa tai miestä, naista. Halu ja tarve olemassa mutta mistä löytää samaa haluava siinä pulma.
Sinäänsä on sangen mielenkiintoista miten tuo kokeilunhalu herää ensin murrosiässä ja seuraavan kerran vanhemmalla iällä. Osaako joku kertoa miksi asia menee näin? Onko mies aikuisemmalla iällä varmempi itsestään vai onko kyseessä viidenkympin villitys?
Toinen mitä olen pohtinut nykyisessä suvaitsevassa yhteiskunnassa, miksi kokeilunhaluisten miesten asema on niin altavastaava naisten vastaavaan. Jotenkin käy mielessä osin pornon olevan tässä takana, koska heteropornossa on lähes aina lesboseksikohtaus. Luulen tämän edesauttaneen asiaa, en ole varma onko näin, mutta ajatus tuli mieleeni.- tjtyj
Mies kerrankin kokeiltuaan miesten välistä on homo lopun ikäänsä vaikka olisikin käynyt selville että "bisseys" olikin vain seksifantasia joka ei todellisuudessa kiihottanutkaan. Nainen säilyy heterona vaikka olisi joskus kokeillutkin naisen kanssa.
Tätäkään en ymmärrä yhtään. Seksuaalisuushan voi muuttua vuosien saatossa, eikä kerta tee kenestäkään mitään, koska sehän on kokeilu. Mutta oikeassa olet.
- m60bi
En ymmärrä väitettä, että mies kerran kokeiltuaan olisi ikuinen homo ... siis naiset eivät enää kiinnostaisi. Olen kuvitellut, että itselleni naisen tilalle on tullut "henkilö"; nainen, mies tai transu. Toista ei arvioi sukupuolen mukaan, vaan muuten - millaiseksi hänet kokee ihmisenä. On naispuolisia henkilöitä, joihin en koskisi tikullakaan. Sitten on sellaisia, jotka kokee miellyttävinä, jopa kiihottavina riippumatta siitä mitä heillä on jalkojen välissä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2483161Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell191760Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.231453Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1321285- 1041258
- 781228
Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531072Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581045- 135972
Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717967