Ni sit moi, tässä olen katsellut ja kuunnellut aihetta koulukiusattu, pakko ottaa kantaa, ihan pirullisen ikävää se oli aikanaankin Viherlaakson Kansakoulussa. Selvisin siitä, oikeastaan vain vahvisti ja jätti jaloilleen. Ammatinvalinta. Tänäpäivänä teen työtä jolla autan, tuen ja aktivoin,
olen kädet ja jalat, en aina välttämättä pää.
Aikanaan, riitti että olit pikkasen viallinen, mulla toinen etuhammas poikki (tapaturma, siihen sain kruunun 15v).
Tänäpäivänä, pelkkä ihon väri tai onko oikeet kledjut päällä, tai vaikka vain kävelet ohi.????????? !!!
Missä on NE vanhemmat jotka ohjaavat suvaitsevuuteen, erilaisuuden kohdatessaan, lapsiaan ? En antaisi koko taakkaa koulun hareille, heidän työ on opettaa !!! Kiitos.
Sanovat että ME suomaiset olemme niin takapajuisia jäänpureksioita, nii.in ollaan, olen sen näin aikuisena yli 30maassa matkanneena reppu selässä huomannut.
Ajattelen, että jokaisen pitäsi ottaa vastuu, iloita tästä päivästä, koska huomisesta emme tiedä ja ne pienet kulkijat, mahdollisuuksien malleistahan se on kiinni, kuka Andeilla hakeakseen vettä purosta, kuka meillä lukeakseen kirjasta tämän minkä kirjoitin.
Elämä on...
Koulukiusattu
marsaliini
0
111
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4405441Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1342276- 1471801
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko821549Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass181492Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise191434Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔821315- 711257
- 401209
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään701198