Voisiko joku ystävällisesti selostaa, mitä piiskaaminen / selkäsauna on? Miten se tapahtuu ja minne? Olen elänyt jo 18 ja vasta pari päivää sitten tormäsin kyseisiin termeihin.. Kuulostaa uskomattomalta, mutta niin se nyt vaan on... Aiheesta enemmän kiinnostuneet ottakaattten yhteyttä!
remmiä
10
9618
Vastaukset
Selkäsauna juu se on sitä remmillä persauksille tai jollain muulla. Muutenkin aika lailla nykyään kaikki on selkäsaunaa/piiskaamista tukistaminnen, lätkäsy päähän ja niin edelleen. Tosi hyvä kasvatus tapa jos ei vaan mene hakkaamisen puolelle ja tietystihän rajat pitää kertoo ennen kuin voi antaa selkäsaunaa. Miten voi rikkoa sääntöjä jos niitä ei ole, niin ja ei hän sitä voi antaa selkäsaunaakaan sitten.
- Tiedonhaluinen2
Kertokaa hyvät ihmiset kokemukaia piiskauksesta, plii< :)
- vitun
luolamies sä oot? eikä nykyään enää pahemmin käytetä fyysistä väkivaltaa esim. lapsille jotka käyttäytyvät huonosti. jokunen vuosi takaperin remmi oli herkemmin kädessä.
- nii
vitun kirjoitti:
luolamies sä oot? eikä nykyään enää pahemmin käytetä fyysistä väkivaltaa esim. lapsille jotka käyttäytyvät huonosti. jokunen vuosi takaperin remmi oli herkemmin kädessä.
annetaanko remmiä nykyään?
- Martti16V
nii kirjoitti:
annetaanko remmiä nykyään?
Annetaan ja otetaan remmiä otan äitiltä vastaan jokaisen remmityksen taipiiskauksen menen mielelläni äitin reisille remmittäväksi äiti on hellä remmin käytössä piiska saunat ovat joskus kovempia illalla sain remmiä saan N4kertaa vuotessa selkääni minusta kohtuullista.
- nahkaremmi
36-v. mies. Minut kasvatettiin aikoinaan nahka-
remmillä yksinomaan. Pienimmistäkin rikkeistä
7-8 ankaraa iskua "isän kädestä" (vakavammista 10-15 ja enemmänkin iskuja..) - aina paljaalle
pyllylle. Selkäsaunat jatkuivat murrosiässä ja sen ylikin (viim. 16-v.), mutta sain (ymmärrettä-
vistä syistä!) pitää alushousut jalassa ja vetää
ne sängyllä maatessani pois pyllyn päältä. Sain
yli 20 selkäsaunaa 12-16 v.. Olen piiskannut omia
lapsianikin (9 kpl.) - vanhimmat pojat, jotka ovat 15 ja 17 saivat remmiä "enemmän kuin laki
määrää" (myös murrosiässä). - ei oo
moi oon tämmöne 11 vuotias tyttö jos haluut tietää mitä tarkottaa REMMI nii käy sivulla:http://www.realstrappings.com/main.php
- eläkeläinnen
Sodan käynyt isäni ajoi minua takaa pistooli kourassa. Se oli sellaista väkivaltaa.
Jouduin hoitoon, mutta paranin ja tein työurani loppuun opettajana. - Jäätelöä
Mennään Kioskille ostetaan jäätelöt.
- Poika 16V
Äiti riisui alapääni paljaaksi otti reisilleen irroitti hameestaan vyön pyllyni sai tutustua vyöhön pakarat olivat punaiset kuin joulu omenat tuntui ihanalta saata kunnolla remmiä pitkästäaikaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163447Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370