Leatherman super tool 300

Leathermanmies

Olen ostamassa tuon leatherman super tool 300 sen niin haluaisin kuulla kokemuksia kyseisestä leathermanista

6

626

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei_kiesus

      Osta ja kerro meillekin

    • juice-man

      Puuttuu sakset, timanttiviila, korkkiruuvi.
      Entä Leatherman Juice XE6.

    • Juicenbiisi

      Juicella oli XE 6 kun sanoitti Marilyn biisinsä.

    • Porno-Jalmari

      Ok kapine, kannattaa ostaa varalle myös ylimääräiset sivuleikkureiden terät.

    • TyytyväinenKäyttäjä

      Niin hyvä kuin monitoimityökalut voivat olla, eli häviää 6:0 rautakaupan käsityökaluhyllyn perustuotteille, mutta jos ei muuta satu olemaan käsillä niin usein on on ihan riittävä. En kuitenkaan ikinä valitse tuota työkaluksi silloin jos normaali kalupakki sattuu olemaan käden ulottuvilla.

      Sehän leathermanin idea onkin, että sitä voi kantaa varmuuden vuoksi mukana helpommin kuin koko työkalupakkia. Itselläni on myös Leathermanin original malli (PST) joka on hieman pienempi ja erityisesti kevyempi kuin tuo SuperTool. Käytännössä huomaan että aika usein repun pohjalle lentää ennemmin tuo kevyempi työkalu. Eli jos SuperTool olisi hieman pienempi tai kevyempi niin en pistäisi pahakseni.

      Itselläni muuten hajosi äskettäin kymmenen vuoden ikäinen SuperTool. Takuukorjauksena meni vaihto uuteen työkaluun niin että heilahti. Eli lupaus elinikäisestä takuusta pitää paikkansa ja maahantuojan asiakaspalvelu oli kyllä loistavaa. .

      • Anonyymi

        Takuu toimii. Itellä oli vuonna 1994 ostettu supertool, siitä katkes terä. Takuuseen lähetin ja sain tilalle supertool 300.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      67
      916
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      54
      903
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      39
      839
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      655
    5. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      634
    6. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      33
      605
    7. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      542
    8. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      44
      518
    9. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      5
      481
    10. Minne haluaisit

      Kaivattusi?
      Ikävä
      37
      468
    Aihe