Leatherman super tool 300

Leathermanmies

Olen ostamassa tuon leatherman super tool 300 sen niin haluaisin kuulla kokemuksia kyseisestä leathermanista

6

511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei_kiesus

      Osta ja kerro meillekin

    • juice-man

      Puuttuu sakset, timanttiviila, korkkiruuvi.
      Entä Leatherman Juice XE6.

    • Juicenbiisi

      Juicella oli XE 6 kun sanoitti Marilyn biisinsä.

    • Porno-Jalmari

      Ok kapine, kannattaa ostaa varalle myös ylimääräiset sivuleikkureiden terät.

    • TyytyväinenKäyttäjä

      Niin hyvä kuin monitoimityökalut voivat olla, eli häviää 6:0 rautakaupan käsityökaluhyllyn perustuotteille, mutta jos ei muuta satu olemaan käsillä niin usein on on ihan riittävä. En kuitenkaan ikinä valitse tuota työkaluksi silloin jos normaali kalupakki sattuu olemaan käden ulottuvilla.

      Sehän leathermanin idea onkin, että sitä voi kantaa varmuuden vuoksi mukana helpommin kuin koko työkalupakkia. Itselläni on myös Leathermanin original malli (PST) joka on hieman pienempi ja erityisesti kevyempi kuin tuo SuperTool. Käytännössä huomaan että aika usein repun pohjalle lentää ennemmin tuo kevyempi työkalu. Eli jos SuperTool olisi hieman pienempi tai kevyempi niin en pistäisi pahakseni.

      Itselläni muuten hajosi äskettäin kymmenen vuoden ikäinen SuperTool. Takuukorjauksena meni vaihto uuteen työkaluun niin että heilahti. Eli lupaus elinikäisestä takuusta pitää paikkansa ja maahantuojan asiakaspalvelu oli kyllä loistavaa. .

      • Anonyymi

        Takuu toimii. Itellä oli vuonna 1994 ostettu supertool, siitä katkes terä. Takuuseen lähetin ja sain tilalle supertool 300.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      151
      3376
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      82
      2940
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      47
      2411
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      41
      2320
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      48
      2229
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      115
      2225
    7. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      149
      2134
    8. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      16
      2011
    9. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1516
    10. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1453
    Aihe