Leatherman super tool 300

Leathermanmies

Olen ostamassa tuon leatherman super tool 300 sen niin haluaisin kuulla kokemuksia kyseisestä leathermanista

6

583

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei_kiesus

      Osta ja kerro meillekin

    • juice-man

      Puuttuu sakset, timanttiviila, korkkiruuvi.
      Entä Leatherman Juice XE6.

    • Juicenbiisi

      Juicella oli XE 6 kun sanoitti Marilyn biisinsä.

    • Porno-Jalmari

      Ok kapine, kannattaa ostaa varalle myös ylimääräiset sivuleikkureiden terät.

    • TyytyväinenKäyttäjä

      Niin hyvä kuin monitoimityökalut voivat olla, eli häviää 6:0 rautakaupan käsityökaluhyllyn perustuotteille, mutta jos ei muuta satu olemaan käsillä niin usein on on ihan riittävä. En kuitenkaan ikinä valitse tuota työkaluksi silloin jos normaali kalupakki sattuu olemaan käden ulottuvilla.

      Sehän leathermanin idea onkin, että sitä voi kantaa varmuuden vuoksi mukana helpommin kuin koko työkalupakkia. Itselläni on myös Leathermanin original malli (PST) joka on hieman pienempi ja erityisesti kevyempi kuin tuo SuperTool. Käytännössä huomaan että aika usein repun pohjalle lentää ennemmin tuo kevyempi työkalu. Eli jos SuperTool olisi hieman pienempi tai kevyempi niin en pistäisi pahakseni.

      Itselläni muuten hajosi äskettäin kymmenen vuoden ikäinen SuperTool. Takuukorjauksena meni vaihto uuteen työkaluun niin että heilahti. Eli lupaus elinikäisestä takuusta pitää paikkansa ja maahantuojan asiakaspalvelu oli kyllä loistavaa. .

      • Anonyymi

        Takuu toimii. Itellä oli vuonna 1994 ostettu supertool, siitä katkes terä. Takuuseen lähetin ja sain tilalle supertool 300.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      93
      3524
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2478
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      14
      2404
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      63
      2264
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      16
      2148
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      95
      1189
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      567
      1087
    8. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      996
    9. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      995
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      959
    Aihe