Leatherman super tool 300

Leathermanmies

Olen ostamassa tuon leatherman super tool 300 sen niin haluaisin kuulla kokemuksia kyseisestä leathermanista

6

422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei_kiesus

      Osta ja kerro meillekin

    • juice-man

      Puuttuu sakset, timanttiviila, korkkiruuvi.
      Entä Leatherman Juice XE6.

    • Juicenbiisi

      Juicella oli XE 6 kun sanoitti Marilyn biisinsä.

    • Porno-Jalmari

      Ok kapine, kannattaa ostaa varalle myös ylimääräiset sivuleikkureiden terät.

    • TyytyväinenKäyttäjä

      Niin hyvä kuin monitoimityökalut voivat olla, eli häviää 6:0 rautakaupan käsityökaluhyllyn perustuotteille, mutta jos ei muuta satu olemaan käsillä niin usein on on ihan riittävä. En kuitenkaan ikinä valitse tuota työkaluksi silloin jos normaali kalupakki sattuu olemaan käden ulottuvilla.

      Sehän leathermanin idea onkin, että sitä voi kantaa varmuuden vuoksi mukana helpommin kuin koko työkalupakkia. Itselläni on myös Leathermanin original malli (PST) joka on hieman pienempi ja erityisesti kevyempi kuin tuo SuperTool. Käytännössä huomaan että aika usein repun pohjalle lentää ennemmin tuo kevyempi työkalu. Eli jos SuperTool olisi hieman pienempi tai kevyempi niin en pistäisi pahakseni.

      Itselläni muuten hajosi äskettäin kymmenen vuoden ikäinen SuperTool. Takuukorjauksena meni vaihto uuteen työkaluun niin että heilahti. Eli lupaus elinikäisestä takuusta pitää paikkansa ja maahantuojan asiakaspalvelu oli kyllä loistavaa. .

      • Anonyymi

        Takuu toimii. Itellä oli vuonna 1994 ostettu supertool, siitä katkes terä. Takuuseen lähetin ja sain tilalle supertool 300.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      31
      5753
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      13
      5175
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2449
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      166
      1820
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      80
      1813
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      36
      1509
    7. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1457
    8. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1395
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      224
      1234
    10. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1205
    Aihe