Leatherman super tool 300

Leathermanmies

Olen ostamassa tuon leatherman super tool 300 sen niin haluaisin kuulla kokemuksia kyseisestä leathermanista

6

626

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei_kiesus

      Osta ja kerro meillekin

    • juice-man

      Puuttuu sakset, timanttiviila, korkkiruuvi.
      Entä Leatherman Juice XE6.

    • Juicenbiisi

      Juicella oli XE 6 kun sanoitti Marilyn biisinsä.

    • Porno-Jalmari

      Ok kapine, kannattaa ostaa varalle myös ylimääräiset sivuleikkureiden terät.

    • TyytyväinenKäyttäjä

      Niin hyvä kuin monitoimityökalut voivat olla, eli häviää 6:0 rautakaupan käsityökaluhyllyn perustuotteille, mutta jos ei muuta satu olemaan käsillä niin usein on on ihan riittävä. En kuitenkaan ikinä valitse tuota työkaluksi silloin jos normaali kalupakki sattuu olemaan käden ulottuvilla.

      Sehän leathermanin idea onkin, että sitä voi kantaa varmuuden vuoksi mukana helpommin kuin koko työkalupakkia. Itselläni on myös Leathermanin original malli (PST) joka on hieman pienempi ja erityisesti kevyempi kuin tuo SuperTool. Käytännössä huomaan että aika usein repun pohjalle lentää ennemmin tuo kevyempi työkalu. Eli jos SuperTool olisi hieman pienempi tai kevyempi niin en pistäisi pahakseni.

      Itselläni muuten hajosi äskettäin kymmenen vuoden ikäinen SuperTool. Takuukorjauksena meni vaihto uuteen työkaluun niin että heilahti. Eli lupaus elinikäisestä takuusta pitää paikkansa ja maahantuojan asiakaspalvelu oli kyllä loistavaa. .

      • Anonyymi

        Takuu toimii. Itellä oli vuonna 1994 ostettu supertool, siitä katkes terä. Takuuseen lähetin ja sain tilalle supertool 300.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      101
      1233
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      91
      850
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe