Seuratkaapa valtuustossa käytyä keskustelua. Taas nähtävissä ja kuultavissa 18.4. valtuustovideolla.
Lulu käyttäytyy arrogantisti
PersutPuistattavia
9175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joko on se scc läpsytysvideo näkyvissä kun kansa hurrasi ja raikuvat huraa huudot iisulle ja kaikille hämennlinnan neropateille kaikuivat Raatihuoneella niin että toriparkin perustukset vapisivat sille yksituumaiselle Ritskun ylistykselle. Saisiko sen uusintana niin voisi nauttia siitä järjen äänestä mikä silloin oli vallalla.
Joo, Lulu muitten mukana!
Kari Ilkkala taputtelee SCC tahtia Miekkalinnassa.
Päivän naurut
Tää
https://www.youtube.com/watch?v=qGWmXsOglNk
Lulu on upea, älykäs ja hyvin koulutettu nainen, diplomi-insinööri. Lulu valmistelee valtuuston puheenvuoronsa erinomaisesti ja puhuu aina pelkästään asiaa. KokDemViheriäiset eivät yksinkertaisesti kestä sitä, että tuntevat itsensä tyhmiksi ja osaamattomiksi verrattuna Luluun sekä toiseen huippupersuun, Kari Ilkkalaan.
Kiusaaminen kohdistuu pelkästään Ranteeseen ja Ilkkalaan ja kaikki muut väitteet ovat täysin perustelemattomia.
Montako kertaa ilmoittaa olevansa DI tai diplomi-insinööri?
Tarja on silti äänikuningatar. Ja sdp sekä kokoomus valtuuston suurpuolueet. Persut kutistui kääpiöpuolueksi ja pienenee vielä siitäkin, kun muutama loikkaa kesken kauden muihin puolueisiin. Ei persut pysty päättämään mistään. Ihan turhia räksyttäjiä.
Lulu on leuhka, en tiedä ketään leuhkempaa.