Toisinaan avatessa LO:n alkaa ohjelma palauttaa jotain aikaisemmin käsiteltyä tiedostoa merkinnällä Tiedoston palautus.
Tiedoston käsittely ei ole kaatunut tai jäänyt kesken/avoimeksi vaan se on suljettu asianmukaisesti.
Tapahtuuko teillä tällaista?
Mikä tämän tallennuksen tarkoitus on?
Kokeilin jättää kirjoittamani asiakirjan A tallennuksen ja uudelleenavaamisen jälkeen kesken/auki ja suljin koneen. Avasin koneen ja LO:n, niin A ilmestyi suoraan käsittelyvalmiina näytölle eikä sitä ”palautettu” mistään.
Mihin LO tallentaa näitä ”palautettavia”, kun Varmuuskopioissa en ole koskaan huomannut?
***
1) Pitäisikö huolestua, kun erittäin tärkeän MS Wordillä tehdyn salasanatun asiakirjan kohdalla kävi näin, että LO ”ei pystynyt palauttamaan tiedostoa”. Asiakirja oli suljettu oikein ja se on tallella tikussa.
2) Missä on tämä palautettava kansio?
LibreOffice 4.2.8.2
Ubuntu 14.04 64-bit
LibreOffice tallennukset ja palautukset
3
441
Vastaukset
- 1IYlYNsI
Linux-versiossa kopiot ovat hakemistossa
~/.config/libreoffice/4/user/backup
ellei asetuksista ole sitä muutettu.- Taimitarha
"""Toisinaan avatessa LO:n alkaa ohjelma palauttaa jotain aikaisemmin käsiteltyä tiedostoa merkinnällä Tiedoston palautus.
Tiedoston käsittely ei ole kaatunut tai jäänyt kesken/avoimeksi vaan se on suljettu asianmukaisesti.
Tapahtuuko teillä tällaista?"""
- paskojailmaisia
tapahtuu, erittäin ärsyttävän usein.
menneisyydessä sitä tapahtui open officessa ja sitä tapahtuu libre officessa, mutta ei koskaan ms officessa,
no mitä toisaalta voi odottaakaan ilmaiselta kopiolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15111416- 288102
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565884Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1624779- 154671
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai324331Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas844193- 843487
- 803250
- 481741